ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

16. Krakowski Festiwal Górski

Kategoria: Festiwale
2018-11-28, Kraków, Rakowicka 27, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Krakowski Festiwal Górski pełnie funkcję wyjątkowego spotkania miłośników gór i wszelkich odmian alpinizmu. Jest to górskie podsumowanie roku, okazja do wymiany doświadczeń, spotkania w gronie znajomych oraz poznania ludzi, którzy wyznaczają dzisiaj nowe standardy alpinizmu i wspinania sportowego lub tych, którzy na stałe zapisali się w jego historii. KFG to również dobry moment dla poszukiwań – inspirację odnajdziemy w światowej klasy filmach i literaturze górskiej.

 

16. edycja KFG po raz pierwszy w historii będzie trwać aż 5 dni – Festiwal odbędzie się w dniach 28 listopada – 2 grudnia. Tradycyjnie głównym centrum festiwalowym będzie budynek dydaktyczno-sportowy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, jednak niektóre spośród dodatkowych atrakcji będą odbywały się również w innych lokalizacjach.

 

Wśród gości KFG nie zabraknie sławnych nazwisk ze świata alpinizmu (Jerry Moffat, Dani Arnold, Fred Degoulet, Krzysztof Wielicki, Piotrek Schab, Adam Bielecki, Aleksandra Rudzińska). Podczas Festiwalu odbędzie się również Międzynarodowy i Krajowy Konkurs Filmowy, a podczas pokazów widzowie będą mieli okazję obejrzeć najnowsze produkcje oraz hity górskiej kinematografii.

 

Na Krakowskim Festiwalu Górskim nie zabraknie też dodatkowych atrakcji. Po raz pierwszy imprezie towarzyszyć będą zawody w trail runningu oraz klub kulturalny. Rozbudowane zostaną spotkania z autorami książek oraz strefa targowa. Uczestnicy festiwalu będą mieli również okazję wziąć udział w licznych warsztatach z zakresu tematyki górskiej, sportowej oraz fotografii. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych.

 

http://kfg.pl/

https://web.facebook.com/FestiwalGorski/

16. Krakowski Festiwal Górski

Kraków - inne imprezy