ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

SLOT Fest w Krakowie -> Azja Centralna

Kategoria: Festiwale
2014-03-29, 2014-03-30, Kraków, Sobieskiego 9, II Liceum Ogólnokształcące

Wiosenna edycja krakowskiego SLOT Festu przeniesie nas w samo centrum Azji. Będziemy mieć okazję, by przyjrzeć się wszystkim jej „stanom”, wspólnie odkrywać tamtejszą kulturę, krajobrazy i osobliwości. Pociąg do stacji AZJA CENTRALNA odjeżdża już 29 marca. Do zobaczenia na peronie!

Po pięciu latach realizacji krakowskich SLOT Festów chcemy wrócić do źródeł, przy okazji wiosennych porządków dokopać się do korzeni. Tak, jak na początku naszych działań: po prostu wyznaczamy czas i aranżujemy przestrzeń, którą swobodnie wypełniają ludzie. Ogłaszamy festiwal-święto, żyjący nie tylko dzięki zaangażowaniu grupy organizatorów, ale każdego, kto zechce dzielić się sobą, spotkać z innymi, opowiadać, rozmawiać, pić czaj i odczuwać czas na wschodni sposób – bez pośpiechu. 

Gospodarzami sali podróżniczej są Andrzej Głuszek i Piotrek Radwański. To oni od dwóch miesięcy jeżdżą, piszą i dzwonią do eksploratorów Azji C. Nie takich z pierwszych stron portali podróżniczych i festiwalowych plakatów, ale tych mniej znanych, których sami od dawna chcą spotkać i nam przedstawić. Na poddaszu SLOT Festu będą opowiadać o złotych latach polskiego himalaizmu, buszowaniu jeepem po 4 stanach Azji, zimowej wspinaczce na Noszak. Posłuchamy o życiu w cieniu wojny w Afganistanie i ścianach Karawszynu. 

To nie jest wielki festiwal podróżniczy. Chcemy, by było to spotkanie, wspólny weekend z niecodziennymi ludźmi. Przysiądziecie się?

Chcemy, by SLOT był przestrzenią, która łączy. Dlatego SLOT Fest to nie tylko podróże. W trakcie przygotowań do festiwalu na nasze zaproszenie otrzymaliśmy kilkadziesiąt zgłoszeń od chętnych, by opowiedzieć o swojej podróży, poprowadzić warsztaty lub inne wydarzenia. Gospodarze dziewięciu slotowych przestrzeni wybrali te, które złożyły się na ekscytujący i różnorodny program wiosennego SLOT Festu. Wiemy już, że nie zabraknie otwartej hali do ćwiczeń i warsztatów dla kuglarzy, a ekipa laboratorium będzie kontynuować swoje eksperymenty. Pod szyldem „Miejski Punkt Widzenia” odbędzie się cykl popołudniowych debat o inicjatywach społecznych, natomiast rano popracujemy tam nad samorozwojem. Piętro wyżej Krakowska Sieć Fantastyki rozłoży swój niezawodny gamesroom z turniejami, podczas gdy za ścianą będziemy pracować z ruchem i dźwiękami. Tuż obok sali podróżników, zgromadzą się miłośnicy sztuk plastycznych i własnoręcznych wyrobów, a dla niezdecydowanych pozostaje zaskakująca przestrzeń warsztatowych różności. W każdej chwili wytchnienie od tej karuzeli oferuje zaciszna orientalna Czajownia, która tym razem zagnieździ się w podziemnym zaułku festiwalu. 

Będąc na Feście zwróćcie też uwagę na wolontariuszy, którzy będą obsługiwać rejestrację, szatnię, punkt info, kącik dzieci, a także dbać o porządek i technikę. Pomyślcie o tych, którzy kolportowali plakaty w ostatnich tygodniach i koordynowali poszczególne działania. I ich wszystkich zapytajcie, dlaczego tu są. 

Nie projektujemy tego wydarzenia przy biurku i od linijki, co do minuty i w każdym calu. Tworzą go wszyscy, którzy pojawią się w przygotowanym przez nas miejscu. By cieszyć się swoją obecnością, wzajemnie inspirować doświadczeniami, zarażać pasją. 

Do zobaczenia!

II Liceum Ogólnokształcące w Krakowie,
ul. Sobieskiego 9

SLOT Fest w Krakowie -> Azja Centralna