ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

Aborygeni - aktywizm i walka o sprawiedliwość

Kategoria: Slajdowiska
2018-04-24, Kraków, Rakowicka 27, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, pawilon sportowo-dydaktyczny, sala nr 7

Serdecznie zapraszamy na slajdowisko Bartka Twaroga.
Materiał ten powstawał przez pół roku w środowisku aborygeńskich aktywistów w Sydney i Nowej Południowej Walii. Razem z nimi uczestniczyłem w tradycyjnych spotkaniach-gawędach, protestach czy politycznych zgromadzeniach. Wysłuchałem wielu trudnych osobistych historii, słyszałem o problemach, które dotykają poszczególne klany czy aborygeńskie narody. Dokumentowałem fotograficznie jak jak wcielają w życie swoje marzenia suwerenności i niezależności.
Biała Australia ma ciemną historię, tak mawiają Aborygeni. Od przybycia angielskich osadników w 1788 roku jest to historia niewolnictwa, masakr i kulturowej degradacji Aborygenów. Wbrew pozorom, złe traktowanie Aborygenów przez "białą" Australię, to nie są zamierzchłe czasy. Podczas pokazu opowiem także o obecnych problemach z jakimi mierzą się Aborygeni. Opowiem o odbieraniu dzieci rodzinom aborygeńskim, o opresyjnej polityce w Północnym Terytorium, o złym traktowaniu Aborygenów w poprawczakach czy o bardzo kontrowersyjnych śmierciach Aborygenów w więzieniach.
O naszym prelegencie:
Ostanie 6 lat mieszkał poza Polską, w 3 różnych krajach. Czas ten spędził na podróżach po nich oraz na wyjazdach fotograficznych w inne rejony świata. Z zamiłowania zajmuje się fotografią uliczną, dokumentalną i krajobrazową. Obecnie pracuje nad szerszym tematem aborygeńskiego aktywizmu.
Slajdowisko odbędzie się o godz. 19.00 we wtorek 24.04.2018 r. 
WYJĄTKOWO w sali nr 7 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).
Wstęp wolny!
Nie może Was zabraknąć ! 
Zapraszamy!
TKN Wagabunda