ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

Borneo i Sumatra – zielona ostoja natury

Kategoria: Slajdowiska
2018-02-23, Skawina, Mickiewicza, 7, Pałacyk "Sokół"

W lutym podczas spotkania Skawińskiej Akademii Wiedzy i Umiejętności rozpoczniemy azjatycką podróż, którą będziemy kontynuować także w kolejnym miesiącu. Naszymi gośćmi będą Magda Olesińska i Maciej Szramka, podróżująca rodzina, autorzy bloga ByliśmyTam.pl.

Ich pasją są podróże, te dalsze i te bliższe. Nie mają wygórowanych ambicji podróżniczych. Nie dysponują dużym budżetem. Na co dzień mają obowiązki, jak każdy. Czyli są tacy jak my. Starają się słuchać i korzystać z doświadczeń innych i własnych. Dzięki temu mogą choć w części realizować swoje marzenia. Wszystkie wyprawy są niskobudżetowe i realne do zrealizowania dla każdego.

Tym razem zapraszamy na spotkanie, podczas którego opowiedzą o jednej z ostatnich podróży na dalekowschodnie wyspy Sumatra i Borneo (Indonezja, Malezja, Brunei)Sumatra, która o mały włos przyczyniłaby się do zagłady życia na Ziemi, dzisiaj oferuje wspaniałe miejsca, jak wyspa na wyspie czy tropikalne lasy z orangutanami na wolności. Największa na świecie wyspa na wyspie - Samosir - jest wulkanicznym wypiętrzeniem na środku jeziora Toba, które samo leży w niecce starego wulkanu. Wybuch tego super wulkanu około siedemdziesięciu tysięcy lat temu spowodował pokrycie całej Ziemi popiołem. Główną atrakcją Sumatry jest Park Narodowy Gunung z orangutanami na wolności, w którym zazdrosna samica pogoniła naszych podróżników.

Wybierzemy się także do egzotycznego i tajemniczego królestwa Brunei. To maleńkie państwo, wdzierające się między dwa borneańskie stany Malezji Sabah i Sarawak, podobnie jak inne bogate kraje z władzą absolutną, pobudza wyobraźnię. Podobno jest najbogatsze na świecie, podobno najszczęśliwsze, podobno…

Usłyszymy historie z życia w drodze, a przede wszystkim dowiemy się, jak przygotować podróż, która nie zrujnuje naszego budżetu.

Zapraszamy 23 lutego 2018 (piątek), godz. 18.00 do Pałacyku „Sokół”.

www.ckis.pl

Borneo i Sumatra – zielona ostoja natury

Skawina - inne imprezy