ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

Bośnia - kraj spalonego sąsiada

Kategoria: Slajdowiska
2018-01-26, Skawina, Mickiewicza, 7, Pałacyk "Sokół"

W piątek 26 stycznia zapraszamy na kolejne spotkanie Skawińskiej Akademii Wiedzy i Umiejętności, podczas którego poznamy życie codzienne kraju, którego proklamacja niepodległości doprowadziła do krwawej wojny na Bałkanach.

Bośnia i Hercegowina to państwo federacyjne, istniejące od 1992 roku, ze stolicą w słynnym Sarajevie, które tragicznie zapisało się w historii świata: najpierw jako iskra zapalna Wielkiej Wojny, potem oblężone w latach 90-tych. Najsmutniejsze państwo Półwyspu Bałkańskiego, do dziś naznaczone tragicznym piętnem wojny, ruinami ponad ziemią, minami w ziemi oraz w umysłach mieszkańców tego państwa. Teren najlepiej chyba określony mianem „bośniackiego chaosu”.

A jednocześnie piękny, jak to Bałkany: przyrodniczo, geograficznie i geologicznie. Wymarzony dla jeźdźców 4x4, pełen bezdroży, przepięknych widoków na szczytach połonin, szlaków prowadzących zdawałoby się „donikąd”: w górskie jeziora, wioski zagubione w górach na wysokości niewiele mniejszej niż Kasprowy Wierch, przy śladowej liczbie turystów.

To wreszcie kraj wielu wyznań, w którym każda z nacji uważa za stosowne zaakcentować swoją wyższość nad innymi. Odwiedzimy zarówno stolicę z jej „smaczkami’ (stadion Kośevo, tunel nadziei), jak i najwyższe połoniny, miasta-symbole, hity turystyczne oraz miejsca, które odkrył dla siebie, by się nimi podzielić nasz gość - Andrzej Pasławski.

Wstęp wolny.

www.ckis.pl

Bośnia - kraj spalonego sąsiada

Skawina - inne imprezy