ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

Dookoła Islandii na rowerze

Kategoria: Slajdowiska
2018-05-17, Kraków, papiernicza 2, Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
Raz, dwa, trzy... W "Pociągu do podróży" tym razem jedna droga, dwoje cyklistów i trzy tygodnie pedałowania dookoła wyspy elfów ;) Zapraszamy w czwartek 17 maja o 19.00.

Islandia, zwana krainą lodu i ognia, to jeden z najbardziej odległych i dzikich zakątków Europy. Znana z zapierających dech widoków, wulkanów i lodowców jest rajem dla miłośników przyrody i przygód. I choć warunki klimatyczne panujące na wyspie nie rozpieszczają podróżników, jak magnes przyciąga ona do siebie coraz więcej turystów. 

Alicja i Bartosz z Planeta Dzika chcą pokazać nam Islandię mniej mainstreamową, z perspektywy rowerowej - nie samochodowej - kierownicy. Przez 24 dni, po 24 godziny na dobę doświadczali Islandii, jej piękna i jej kaprysów. Okrążyli wyspę krajową drogą numer jeden, pokonując prawie 1800 km, wyłącznie siłą własnych nóg. Przeżyli wspaniałą przygodę i teraz chcą się nią podzielić.

Wyruszymy na islandzkie bezdroża, zobaczymy najpiękniejsze wodospady na wyspie, zatrzymamy się przy drugim co do wielkości lodowcu Europy i odwiedzimy tradycyjne domki torfowe. Nie zabraknie też opowieści o przygodach i porad na temat przygotowań i organizacji rowerowego rajdu.

Nasi prelegenci: Alicja Barć i Bartosz Maciejewski - zapaleni cykliści i miłośnicy przyrody. W ramach autorskiego projektu Planeta Dzika, zwiedzamy świat na dwóch kółkach i z jednym pluszowym dzikiem. Udajemy się w miejsca dzikie, albo pokazujemy, że miejsca, które wydają się być znane są w rzeczywistości zbadane tylko z wierzchu i kryją w sobie wiele tajemnic i dzikiego piękna. Nasze przygody i relacje z podróży opisujemy na blogu http://planetadzika.com/


sala teatralna 
WSTĘP WOLNY
 
Dookoła Islandii na rowerze