ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

„Dwa lata autostopem przez Afrykę”

Kategoria: Slajdowiska
2018-05-28, Krosno, Rynek 5, Piwnica PodCieniami

 

Czy młoda dziewczyna ma w sobie na tyle odwagi aby podróżować samotnie autostopem po czarnym lądzie? Na to pytanie odpowie nam kolejny gość Krośnieńskich spotkań z podróżnikami – Monika Masaj, która przyjedzie do nas z prelekcją „Dwa lata autostopem przez Afrykę”.


Przez ponad dwa lata podróżniczka odwiedziła 24 kraje afrykańskie. Ze względu na nazwisko kierunek podróży był oczywisty. Początkowy zamysł przejazdu autostopem trasy z Kairu do Kapsztadu przerodził się w dwuletnią włóczęgę.

Podczas prezentacji dowiemy się m.in.: Jak wygląda podróż barką towarową w górę rzeki Kongo? Co jedzą mieszkańcy Gabonu? Gdzie najlepiej rozbić namiot w Afryce? Za co można trafić do kenijskiego więzienia? Jak zostać przemytnikiem diamentów? Czy stereotypy na temat Afryki i jej mieszkańców są prawdziwe?

Relację z podróży oraz zdjęcia można obejrzeć na blogu: www.facebook.com/zepsutykompasoraz instagramie www.instagram.com/zepsutykompas

 

Na spotkanie zapraszamy 28 maja 2018 r. o godz. 18.00 do Piwnicy PodCieniami w Krośnie (Rynek 5). Organizatorem spotkań jest Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Patronat medialny objęli: Polskie Radio Rzeszów, Tygodnik Nowe Podkarpacie, portale Krosno24, Imprezy Podróżnicze, a także portal i telewizja tvPodkarpacie.pl. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna. Na spotkanie obowiązują bilety wstępu w cenie 2,00 zł i 1,00 (dla posiadaczy Krośnieńskiej Karty Mieszkańca).


Monika Masaj - absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, na którym studiowała bezpieczeństwo narodowe. Sama o sobie mówi tak: „Nie jestem nikim nadzwyczajnym. Zwykła dziewczyna z małej miejscowości na Podkarpaciu, którą nosi po świecie”. Lubi podróżować samotnie, szczególnie autostopem, w samolot wsiada tylko kiedy jest do tego zmuszona. Niedawno wróciła z 2 letniej wyprawy przez Afrykę. Obecnie ładuje baterie w Polsce i szykuje się do kolejnego wyjazdu.

 

 

„Dwa lata autostopem przez Afrykę”