ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

Finlandia- kraina śniegu, zorzy polarnej, jezior i komarów

Kategoria: Slajdowiska
2017-08-10, Łódź, Kopernika 46, Keja Pub

Klub Podróżników Keja zaprasza na pierwsze spotkanie w nowym sezonie 2017/2018.
10 SIERPNIA, GODZ.18:30
wstęp wolny
KEJA PUB
ul. Kopernika 46
KAROL I KATALIN WAGA:
"FINLANDIA- KRAINA ŚNIEGU, ZORZY POLARNEJ, JEZIOR I KOMARÓW"

O tym jak wygląda życie w Laponii za kołem podbiegunowym opowie Karol z bloga Our Life, Our Travel. Będzie trochę o życiu codziennym, trochę o kulturze i sporo o przyrodzie. Dodatkowo też sporo o pogodzie, bo ta ma duży wpływ na życie na północy Finlandii. Dowiemy się między innymi co sauna ma wspólnego z przyrostem naturalnym, a także o tym jak hucznie obchodzi się Święto Pracy i dlaczego obchodzi je każdy Fin.
Najwięcej czasu poświęcimy odwiedzeniu miejsc z dala od cywilizacji. Zobaczymy piękne i surowe krajobrazy z zasypanej śniegiem Laponii oraz jak te same miejsca zmieniają się na lato, które w zasadzie trwa jeden dzień (polarny). Odwiedzimy najpiękniejsze i najdziksze parki narodowe. Będziemy je przemierzać zarówno wiosną po ścieżkach zalanych wodą z topniejącego śniegu, latem wśród komarów i przy słońcu święcącym o północy, a także zimą na rakietach śnieżnych albo na nartach, gdzie źródłem światła jest zorza polarna.

Karol i Katalin Waga podróżuję razem od 2011. Zwiedzili ponad 40 krajów. Mieszkali w tym czasie w Singapurze i w Kanadzie, ale najwięcej czasu spędzili w Finlandii, w której zdecydowali się osiedlić na stałe.

Finlandia- kraina śniegu, zorzy polarnej, jezior i komarów