ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

Kazachstan – ziemia odczarowana

Kategoria: Slajdowiska
2019-02-22, Skawina, Mickiewicza 7, Pałacyk "Sokół"

Podczas kolejnego spotkania Skawińskiej Akademii Wiedzy i Umiejętności proponujemy wycieczkę do Kazachstanu – kraju budzącego historycznie złe skojarzenia, a jakże pięknego i życzliwego. Naszymi przewodnikami będą Kasia i Marek Szewczykowie.

Kazachstan to niesamowite góry, pustynie i cudowna, nieskażona przyroda. W kraju ośmiokrotnie większym od Polski mieszka tylko 17 mln osób. Pewnie dlatego częściej spotykamy tu konie niż ludzi. Zapraszamy Was do odkrywania fantastycznego Kazachstanu. Zaplanujcie tam podróż, zanim stanie się oblegany przez turystów.

Kasia Pustelny-Szewczyk – matka i żona uzależniona od podróżowania. Z wykształcenia fizyk, a zawodowo próbuje sił w prowadzeniu własnego butiku z rękodziełem. Nie potrafi zasnąć spokojnie, jeśli nie ma kupionego biletu na kolejną podróż. Do historii przeszło hasło rzucone lata temu w pociągu, w drodze do Brukseli: „Marku, jedźmy gdzieś!”. Ulubiony moment podróży, to otwieranie drzwi domu po powrocie z drugiego końca świata, bo, jak sama często powtarza, jest mimo wszystko domatorką i podróżuje, by się nieustająco utwierdzać w tym przekonaniu.

Marek Szewczyk – ojciec, mąż, podróżnik, kucharz i programista… a z wykształcenia fizyk i astronom. W tej właśnie kolejności, bo jest przekonany, że to nie dyplomy, uczelnie i miejsca pracy definiują człowieka. Pytania o sens życia przestał zadawać, gdy w czerwcu 2012 roku pojawiła się na świecie córka Malwina, kompletna odpowiedź na wszelkie pytania egzystencjalne. Ulubiony moment podróży to chwila, gdy samolot odrywa się od ziemi, gdzieś w tyle zostają troski dnia codziennego i zaczyna się prawdziwa przygoda.

Od lat opisują swoje podróże na blogu Kasai.eu, starając się inspirować wszystkich do poznawania świata i siebie, poprzez podróżowanie oraz udowadniając sobie i innym, że z dzieckiem też się da wyruszyć w świat.

Ich wielką miłością jest Azja, bo jak powiedział Rudyard Kipling „Kto raz usłyszał głos Azji innego słuchał nie będzie”.

22 lutego 2019 (piątek), godz. 18.00, Pałacyk „Sokół”, wstęp wolny

www.ckis.pl

Kazachstan – ziemia odczarowana