ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

Moje prywatne górskie przestrzenie

Kategoria: Slajdowiska
2018-02-02, Rybnik, 1 Maja 91B, Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach

KLUB MIŁOŚNIKÓW GÓR w Rybniku zaprasza na spotkanie z wielokrotnym szybowcowym mistrzem świata, który lata nad najwyższymi górami - w piatek 2 lutego 2018 r. o godz. 18-tej. Wstęp to jedyne 10 zł. Dzieci, uczniowie i studenci - WSTĘP WOLNY!

 

W 2013 roku jako pierwszy człowiek na świecie wzniósł się szybowcem (bez użycia silnika i bez holowania) ponad Himalajami. Wznosząc się nad szczyty i osiągając 9600m w Himalajach udowodnił, że zdobycie Mount Everestu szybowcem jest możliwe. Latał dwuosobowym ASH 25 Mi. W Himalajach nie ma ma gdzie lądować szybowcem i po odlocie z lotniska w Pokharze, w efekcie udało mu się polecieć tylko raz i to przy huraganowym wietrze 200km/h. To jednak wystarczyło, aby wspólnie z Krzysztofem Stramą przelecieć nad Annapurną. Film „Nad Annapurną” : https://www.youtube.com/watch?v=4UdfTZ3bf9E. W Himalaje chciałby jeszcze wrócić przez zakończeniem swojej sportowej kariery. Nie tylko zresztą tam. Trwają przygotowania do wyprawy na Antarktydę. Sebastian Kawa jako pierwszy na świecie chciałby przelecieć szybowcem nad tym kontynentem. Po wcześniejszych Andach i Alpach, ostatnio trzykrotnie uczestniczył w wyprawach w najdziksze i najwyższe góry Europy - w góry Kaukazu (film na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=oIVKz3McaoM). Zarówno letnie burzowe pogody jak i jesienne wiatry i deszcze pokazały, że latanie nad tymi górami jest bardzo niebezpieczne. Samodzielne próby szybowników z Rosji skończyły się rozbiciem szybowca. Sebastian Kawa latał szybowcem szkolnym nad Elbrusem w pełnym zachmurzeniu na wysokości 10 km nad ziemią. A tuż przed ubiegłorocznymi świętami Bożego Narodzenia, Sebastian Kawa zaliczył Gorgany, domykając tym samym swoje latanie nad całymi Karpatami. 

 

Informacja z ostatniej chwili!

Sebastian Kawa 20 stycznia br. zdobył złoty medal w Finale Grand Prix w wyścigach szybowcowych w Chile. 

Latanie w Andach bardzo dobrze ilustruje filmSailplane Grand Prix in the Andes” do obejrzenia na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=-ilDna-Hi1k.

 

 

Moje prywatne górskie przestrzenie