ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

Pamir - podróż do Azji Centralnej

Kategoria: Slajdowiska
2018-09-20, Krosno, Krakowska 15, Klub K15

Zapraszamy na prelekcję podróżniczą z Jolanta Danak-Gajda
Zastanawiałam się kiedyś jak długo się ma w pamięci wrażenia z podróży, obrazy, emocje i odpowiedź wydawała się prosta - do następnej wyprawy. Ale chyba nie jest to prawdą do końca. Są miejsca, które zmieniają człowieka, jego spojrzenie na świat i ludzi. Tak było niegdyś z Syberią, po której przestałam jeździć do hoteli all inclusive w ciepłych krajach. Tym razem ciekawość świata pognała mnie do Azji Centralnej, a głównym celem był Pamir - góry leżące w Górskim Badachszanie w obwodzie autonomicznym Tadżykistanu i Pamir Highway - jedna z najwyżej położonych dróg na świecie 
legendarna M41. Nie planowałam tej podróży - Pamir - mogę powiedzieć sam mnie zaprosił. Anons na FB, szybka decyzja i ze Stowarzyszeniem Przygody 4x4, znalazłam się w tym zachwycającym miejscu Azji Środkowej, gdzie w noc rozgwieżdżone niebo - zdaje się - jest na wyciągniecie ręki.
Jolanta Danak-Gajda
Z wykształcenia etnograf i muzykolog. Absolwentka Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Od 1986 r. dziennikarka Polskiego Radia Rozgłośni Regionalnej w Rzeszowie. Na antenie radiowej zajmuje się m.in. folklorem. Prowadzi popularne audycje: "Na ludową nutę", "Plebiscyt Kapel Ludowych Radia Rzeszów". Nagrywa zespoły regionalne i kapele ludowe wzbogacając 
radiowe archiwum. Za popularyzowanie kultury ludowej na antenie otrzymała nagrodę im. Franciszka Kotuli i Marszałka Województwa Podkarpackiego. Ponadto jest autorką reportaży radiowych nagrodzonych w ogólnopolskich konkursach , m.in. im. A.Loreta i M.Orłowicza, oraz o mniejszościach etnicznych.
Hobby - to podróże. Odwiedziła Chiny, Japonię, USA, Islandię, Rosję, kraje Afryki Północnej i prawie cała Europę. W tym roku była w Omanie oraz w Kanadzie zachodniej i na Alasce. W podróż zabiera mikrofon i aparat fotograficzny. Prezentowała swoje zdjęcia w Przemyślu, Krośnie, Jarosławiu i Łańcucie.
Wstęp 5 zł, rezerwacja miejsc: 13 43 277 11.

Pamir - podróż do Azji Centralnej