ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

Podróżowanie to szukanie baśni - z Patagonii na Alaskę

Kategoria: Slajdowiska
2018-03-13, Niepołomice, ul. Zamkowa 4, wejście B, kino Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa

Zapraszamy na kolejny pokaz z cyklu „Podróże małe i duże” w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach. 13 marca 2018 roku obejrzymy zdjęcia i posłuchamy rowerowych opowieści Piotra Strzeżysza o drodze z Patagonii na Alaskę. Na deser film – kilka barwnych migawek i krótkich monologów z życia współczesnego nomady.

Piotr Strzeżysz od kilku lat włóczy się po świecie, szukając w nim swojego miejsca. Samotne noce w bezludnych zakątkach globu, obcowanie z duchami, niezliczone spotkania z „innym”, rude koty, bezdomne psy i przemożne pragnienie niedojechania do celu – to wszystko składa się na portret jednego z najoryginalniejszych polskich podróżników, laureata Kolosa 2014 oraz autora m.in. „Snu powrotu” i „Powidoków” (wyróżnionych nagrodą Magellana i Bursztynowym Motylem za najlepszą książkę podróżniczą roku), który od zawsze marzył, żeby być ptakiem.

„Znów w drodze. Z braku skrzydeł ciągle przemieszczam się rowerem” - napisał w jednej ze swoich książek Piotr Strzeżysz. Zapraszamy na spotkanie, na którym usłyszymy, że daleki, obcy i nieznany świat jest bliższy, niż nam się na co dzień wydaje, że w ludzie w nim są dobrzy, ciepli i gościnni, a dzikie zwierzęta spokojne, ufne i przyjazne. Że można cieszyć się z zimna, deszczu i niewygody, a szczęście i uśmiech odnaleźć w najprostszych, najbardziej banalnych momentach w życiu. I choć niekoniecznie trzeba w tym celu ruszać się z domu na drugi koniec świata, to podróż w niewymuszony sposób bardzo w tym „odkrywaniu” pomaga.

Piotr Strzeżysz - podróżnik, fotograf, wydał cztery książki podróżnicze, z których najbliższa jest mu ta ostatnia, zatytułowana „Sen Powrotu”. Uczestnik i laureat wielu festiwali podróżniczych, m.in. Kolos w kategorii Podróże za 2014 r. Autor strony www.onthebike.pl.
Jeździ rowerem, odkąd sięga pamięcią. Był w wielu miejscach na świecie, ale ciągle coś gdzieś go pcha. Lubi przestrzeń i wiatr. Choć zdarzało mu się podróżować w towarzystwie, zazwyczaj podróżuje sam, co daje większe poczucie niezależności i szeroko pojętej wolności. Chociaż nie jest idealny, to idealnie sobie z tym radzi.

Spotkanie odbędzie się 13 marca 2018 roku (wtorek) o godz. 19.00 w kinie Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa (ul. Zamkowa 4, wejście B, Niepołomice).

Wstęp wolny!

W trakcie pokazu konkurs z nagrodami. Będzie możliwość nabycia książek prelegenta z autografem.

Więcej informacji: www.mcdis.pl.

http://www.mcdis.pl/podroze-male-duze-podrozowanie-szukanie-patagonii-alaske/
https://www.facebook.com/events/342088016294712/

Podróżowanie to szukanie baśni - z Patagonii na Alaskę