ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

Polarne wwodowstąpienie

Kategoria: Slajdowiska
2018-02-08, Kraków, papiernicza 2, Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
Na najbliższym spotkaniu zapraszamy na prezentację książki Tomasza/Sajmona Sosina. To zapis bezprecedensowej w historii światowego żeglarstwa akcji przywrócenia do "życia" i sprowadzenia do cywilizacji jachtu żaglowego "Polonus", który rozbił się na skalistej mieliźnie u wybrzeży Antarktycznej Wyspy Króla Jerzego.

Przed nami opowieść o trzymiesięcznych zmaganiach z naturą, techniką oraz własnymi słabościami 5 polskich żeglarzy, walczących o wyrwanie jachtu z uścisku arktycznej ziemi. Prezentacji towarzyszyć będzie pokaz slajdów i filmów z tej antarktycznej przygody, również z pokonania Drake Passage - jednego z najbardziej nieprzyjaznych akwenów świata. 

Spotkanie będzie również okazją do nabycia książki z autografem autora.

Sala teatralna, godz. 19.00
wstęp wolny
 
 

POCIĄG DO PODRÓŻY
Uwielbiasz poznawać świat i odkrywać nowe miejsca? Szukasz wskazówek przydatnych w drodze? A może podróże są Twoim marzeniem, które pozostaje w strefie planów? Zapraszamy na spotkania z ludźmi takimi jak Ty! Samolotem? Autostopem? Pieszo? Nieważne! Byle przed siebie! Tak tworzą się niezwykłe wspomnienia z podróży, którymi dzielą się z nami prelegenci.
Chcecie opowiedzieć o swoich przygodach? Napiszcie! magdalena.ochocka@dworek.eu

 
Polarne wwodowstąpienie