ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

Rzeszowskie Spotkania z Podróżami - Hong Kong, czyli świat wielkich pieniędzy

Kategoria: Slajdowiska
2018-03-21, Rzeszów, Okrzei 7, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie

Luka-tour oraz Wojewódzki Dom Kultury mają przyjemność zaprosić na cykliczne slajdowiska podróżnicze – „Rzeszowskie Spotkania z Podróżami”.

Wojewódzki Dom Kultury, 21.03.2018 godz. 18:30

HONG KONG, czyli świat wielkich pieniędzy

Wojciech Siryk

Bilety dostępne w WDK w Rzeszowie - cena 6 zł.

 

Hongkong

Podczas spotkania Wojciech Siryk opowie o Hongkongu - oprócz rozszerzenia tematów zawartych w odcinkach jego programu usłyszycie także wiele innych ciekawostek na temat tego wyjątkowego miejsca. Podczas prezentacji „Pachnący Port” (dosłowne tłumaczenie nazwy Hong Kong) zostanie zaprezentowany pod bardzo wieloma aspektami:

- Rys historyczny - o genezie obecności Brytyjczyków w Hongkongu, o tym jak na przestrzeni lat kształtowały się jego współczesne granice i jak II wojna światowa wpłynęła na to miejsce

- Wyjątkowy system ekonomiczny - Hongkong od lat zajmuje pierwsze miejsce w rankingach wolności ekonomicznej. To właśnie w tym miejscu rząd ściąga od swoich obywateli najniższe na świecie podatki. Noblista z dziedziny ekonomii - Milton Friedman określił Hongkong „niemal laboratoryjnym przykładem miejsca, gdzie rząd pełni jedynie podstawowe funkcje i pozwala dążyć obywatelom do własnych celów” - jak wygląda to w praktyce? jak udało się stworzyć taki system?

- Gęstość zaludnienia - Hongkong to w praktyce najgęściej zaludnione miejsce na świecie. Po odliczeniu gór i wysepek nie nadających się do zamieszkania gęstość zaludnienia w tej byłej kolonii brytyjskiej sięga nawet kilkudziesięciu tysięcy osób na km², a zabudowa wielorodzinna potrafi sięgać nawet 70 pięter! Jak wygląda życie codzienne w tak gęsto zaludnionym miejscu?

- Różnice hongkońsko-chińskie - Hongkong bardzo często stawiany jest w jednym szeregu z miastami w Chinach Kontynentalnych. Tymczasem oficjalnie jest to „Specjalny Region Administracyjny” - co to oznacza i jak wyglądają różnice między Hongkończykami, a Chińczykami?

- Hongkońskie kino - filmy, które pozwolą poczuć klimat tego miejsca.

- Praktyczne porady turystyczne - co warto wiedzieć przed wycieczką do Hongkongu?

UWAGA! Niecodzienna prezentacja po prelekcji na temat Hongkongu. Wojciech Siryk jest twórcą pierwszego w Polsce programu podróżniczego zrealizowanego w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR). Podczas realizacji pierwszej serii swojego debiutanckiego programu „Ten Świat Jest Nasz” dziennikarz w trakcie każdej podróży nagrywał tzw. „making-ofy” właśnie w technologii wirtualnej rzeczywistości. Dzięki temu powstał osobny program  „VR 360° Ten Świat Jest Nasz Making-Of” za sprawą którego widzowie będą mogli odwiedzić Hongkong, Chile oraz Europę Wschodnią przy użyciu gogli do wirtualnej rzeczywistości. Zapewne dla wielu osób brzmi to dosyć tajemniczo (być może nawet niezrozumiale), dlatego po spotkaniu wszystkie chętne osoby będą mogły zobaczyć fragmenty tego programu właśnie przy użyciu specjalnych gogli przygotowanych przez prelegenta.

WOJCIECH SIRYK

Przedsiębiorca, dziennikarz. Autor nowego, polskiego programu podróżniczego "Ten Świat Jest Nasz" (odcinki są dostępne w serwisie YouTube). Program opowiada o miejscach, które są bardzo bogate (lub bogacą się niezwykle szybko), jednak wciąż nie są znane polskiej publiczności.

Organizatorzy:

Luka-tour, Wojewódzki Dom Kultury

Patroni medialni:

TVP Rzeszów, Błękitna TV, Radio Rzeszów, Radio VIA, Day&Night, Radio Centrum, RESinet.pl, Super Nowości, supernowosci24.pl, INTRO MEDIA

Patroni honorowi:

Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa, Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna, Rzeszowski Dom Kultury

Rzeszowskie Spotkania z Podróżami - Hong Kong, czyli świat wielkich pieniędzy