ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

Rzeszowskie Spotkania z Podróżami - Urzekający Laos

Kategoria: Slajdowiska
2018-06-13, Rzeszów, Okrzei 7, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie

Łukasz Bejster oraz Wojewódzki Dom Kultury mają przyjemność zaprosić na cykliczne slajdowiska podróżnicze – „Rzeszowskie Spotkania z Podróżami”.

Wojewódzki Dom Kultury

13.06.2018 godz. 18:30

Urzekający Laos

Piotr Wnuk

Bilety dostępne w WDK w Rzeszowie - cena 6 zł.

 

Urzekający Laos

Jednym z etapów mojej czteromiesięcznej podróży po Indochinach był Laos, kraj przesycony buddyzmem, zamieszkały przez niesłychanie serdecznych, bezinteresownie pomocnych, przesympatycznych ludzi.

Opowiem, dlaczego podróż lokalnym transportem potrafi trwać nawet dwanaście godzin zamiast przewidzianych sześciu, dlaczego czasem jest problem kupić coś w sklepie, bo właściciel akurat… śpi :) Wspomnę o tym czy łatwo jest podróżować autostopem, gdzie spać i jak jeść „lepki ryż”.          

Opowiem o swoich przygodach (m.in. o tym jak mrówki wygryzły podłogę i weszły w nocy do mojego namiotu oraz o tym, jak podczas podróży łodzią po rzece Nam Ou, wraz z moim kompanem z Syberii Dmitrijem, wywróciła nam się łódka i musieliśmy być wyciągnięci na brzeg przez mieszkańców okolicznych wiosek).          

Powiem także o tym jak komercyjna turystyka wpływa na postrzeganie ludzi zachodu przez Laotańczyków i jaki wpływ ma na nich samych. Postaram się również opowiedzieć na pytanie dlaczego Laos od wielu lat pozostaje krajem zapóźnionym gospodarczo i ekonomicznie i co miało na to największy wpływ.

           

Piotr Wnuk

pasjonat podróży w stylu wagabundy przemierzający świat autostopem, lokalnym transportem, motorem, rowerem lub na piechotę. Do tej pory odwiedził 40 krajów, m. in. Laos, Birmę, Kambodżę, Wietnam, Tajlandię, Japonię, Iran, Liban, Maroko, Nową Zelandię, Norwegię, Bałkany wiele innych. Uwielbia schodzić z utartych szlaków i szuka miejsc niekomercyjnych, aby poznać kulturę odwiedzanego kraju oraz ludzi i ich prawdziwe życie, na co dzień.

 

Organizatorzy:

Łukasz Bejster, Wojewódzki Dom Kultury

Patroni medialni:

TVP Rzeszów, Błękitna TV, Radio Rzeszów, Radio VIA, Day&Night, Radio Centrum, RESinet.pl, Super Nowości, supernowosci24.pl, INTRO MEDIA

Patroni honorowi:

Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa, Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna, Rzeszowski Dom Kultury

Rzeszowskie Spotkania z Podróżami - Urzekający Laos