ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz

Kategoria: Slajdowiska
2017-10-26, Rybnik, 1 Maja 91B, Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach

Wstęp to jedyne 10 zł. Dzieci, uczniowie i studenci - WSTĘP WOLNY!

Klub Miłośników Gór w Rybniku zaprasza na spotkanie z Anną Kamińską - autorką książki "Wanda.  Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz" - w czwartek 26 października 2017 r. o godz. 18.00.

 

"Wanda": Biografia ikony himalaizmu Wandy Rutkiewicz. Nieznane dotychczas dokumenty, niepublikowane wcześnie fotografie oraz bliscy, którzy po raz pierwszy zgodzili się na rozmowę. Anna Kamińska przybliża czytelnikom życie najsłynniejszej polskiej himalaistki Wandy Rutkiewicz. Trzecia kobieta i pierwsza Europejka na Mount Evereście. Pierwsza kobieta, która zdobyła szczyt K2. Od małego słynęła ze „żmudzkiego” uporu. Szybko musiała dorosnąć, by wesprzeć matkę w domowych obowiązkach. Ojcu chciała z kolei zastąpić pierworodnego syna, który zginął śmiercią tragiczną. Najpierw dźwigała ciężar niełatwej historii rodzinnej, później sprawy „na dole” zawsze pozostawiała na drugim planie. Żyła od wyprawy do wyprawy. Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz to znacznie więcej niż biografia. To opowieść o pokonywaniu własnych demonów, przełamywaniu swoich słabości i o wielkiej, życiowej pasji.

 

Anna Kamińska - autorka książek. Publikowała między innymi w tygodniku „Wysokie Obcasy” („Gazeta Wyborcza”) oraz w magazynach: „Pani”, czy „Zwierciadło”. Pracowała też jako wydawca wielu programów w telewizyjnych w TVN Style i Polsat Cafe. Autorka książek “Odnalezieni. Prawdziwe historie adoptowanych” (2010), “Miastowi. Slow food i aronia losu” (2011), a także porywających biografii “Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak” (2015) oraz “Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz” (2017). Za Simonę…, która rozeszła się w nakładzie kilkudziesięciu tysięcy egzemplarzy, otrzymała nominację do Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego.

Wanda.  Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz

Rybnik - inne imprezy