ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

Wspomnienia z Iranu

Kategoria: Slajdowiska
2017-05-19, Radziszów, Szkolna 4, Dwór Dzieduszyckich

Na koniec sezonu spotkań Skawińskiej Akademii Wiedzy i Umiejętności wspomnieniami z podróży do Iranu podzielą się Mateusz Droździewicz i Agnieszka Grzegorzek. Wyjątkowo slajdowisko odbędzie się w Dworze Dzieduszyckich w Radziszowie.

"W czasie naszej czterdziestodniowej wyprawy do Iranu odwiedziliśmy ogromne miasta, spaliśmy na pustyni, zwiedzaliśmy starożytne ruiny, jedliśmy fesendżan z wielbłąda, zawitaliśmy na polskie cmentarze i spędziliśmy mnóstwo czasu na rozmowach z Persami. Celem naszej wyprawy była malutka szkoła dla uchodźców na obrzeżach Teheranu, którą udało nam się odwiedzić, a dzięki życzliwości skawińskich uczniów mogliśmy przekazać irackim dzieciakom listy, z których mogli dowiedzieć się, jak wygląda życie ich polskich rówieśników.

Podczas slajdowiska z chęcią opowiemy o współczesnym, postrewolucyjnym Iranie, który z dnia na dzień coraz bardziej otwiera się na Zachód i turystów. Postaramy się też odrobinę przybliżyć religię zaratusztran oraz sunnitów, którzy ugościli nas w czasie swojego najważniejszego święta - Aszury."

Agnieszka Grzegorzek - charyzmatyczna aktorka Teatru "Między Wierszami". Otwarta, zawsze uśmiechnięta i pełna optymizmu. 

Mateusz Droździewicz - fotograf - amator, podróżnik, aktor Teatru "Maska". Kiedy może - zwiedza obce kraje. Kiedy nie może - planuje wyprawy. Zawsze chętnie dzieli się swoimi historiami oraz zdjęciami.

Wyprawę wsparła finansowo Gmina Skawina.

Zapraszamy 19 maja (piątek), godz. 18.00 do Dworu Dzieduszyckich w Radziszowie.

Wstęp wolny.

Szczegóły: www.ckis.pl

Wspomnienia z Iranu