ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

Wypić z duchami – wędrówki przez Syberię i Mongolię

Kategoria: Slajdowiska
2018-05-23, Rzeszów, Okrzei 7, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie

Łukasz Bejster oraz Wojewódzki Dom Kultury mają przyjemność zaprosić na cykliczne slajdowiska podróżnicze – „Rzeszowskie Spotkania z Podróżami”.

 

Wojewódzki Dom Kultury

23.05.2018 godz. 18:30

Wypić z duchami – wędrówki przez Syberię i Mongolię

Monika Radzikowska

Bilety dostępne w WDK w Rzeszowie - cena 6 zł.

 

Wypić z duchami – wędrówki przez Syberię i Mongolię

Pokaz jest kompilacją podróży po Syberii i Mongolii – jednej, 5-miesięcznej wyprawie i drugiej, 2-miesięcznej. Przemieszczałam się tam głównie autostopem, pociągiem i pieszo. Tym sposobem udało mi się zbliżyć do mieszkańców tych ziem. Bo właśnie o tym głównie jest ta opowieść – o ludziach. O mongolskich koczownikach, mieszkających w jurtach, o nadbajkalskich Buriatach, którzy piją z dawno zmarłymi przodkami, o rozrzucaniu kawałków chleba i kilku kropel mleka na cztery strony świata, o sile tuwińskiego głosu, świętych skałach i górach. Dowiecie się jak dogadać się po mongolsku nie znając mongolskiego, jak wygląda wschodnia gościnność, gdzie są śpiewające piaski, a także co lubią pić duchy.

Opowiem też trochę o owianych legendami… rosyjskich formalnościach i o tym, jak je pokonać.

MONIKA RADZIKOWSA

 

Archeolog, animator i edukator. Autorka bloga www.wplecakuniesione.pl oraz książki dla dzieci „Córka bajarza”. W tym roku wyszła jej pierwsza książka podróżnicza „Bajkał – tam i z powrotem”, w której znaleźć można historię pięciomiesięcznej wędrówki przez Syberię, Gruzję i południową Europę. Beznadziejnie zakochana we Wschodzie. Na co dzień opowiada baśnie i legendy na Zamku Królewskim w Warszawie i wymyśla nowe sposoby na kreatywne przekazywanie wiedzy. W wakacje pakuje plecak i rusza w teren – podróżować i… kopać!

Organizatorzy:

Luka-tour, Wojewódzki Dom Kultury

Patroni medialni:

TVP Rzeszów, Błękitna TV, Radio Rzeszów, Radio VIA, Day&Night, Radio Centrum, RESinet.pl, Super Nowości, supernowosci24.pl, INTRO MEDIA

Patroni honorowi:

Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa, Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna, Rzeszowski Dom Kultury

Wypić z duchami – wędrówki przez Syberię i Mongolię