ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

Wyprawa do Papui Zachodniej.

Kategoria: Slajdowiska
2019-01-29, Rybnik, Św. Jana 2, Żółty Młynek Klubokawiarnia

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach

zaprasza na PODRÓŻE W NIEZNANE w Żółtym Młynku.

Wstęp wolny - początek o godz. 19-tej.

 

Wyprawa do Papui Zachodniej to wyjazd, który okazał się jak dotąd jednym z najbardziej ekstremalnych i niebezpiecznych. Pojechaliśmy tam we dwójkę z Jankiem , którego poznałam dwa lata wcześniej w trakcie wyprawy Kambodżańskiej. Wielotygodniowe obcowanie z ludem papuaskim i tamtejszymi czterema plemionami żyjącymi w wioskach ukrytych wysoko w górach głęboko w dżungli owocowało poznaniem ich codzienności. Wzloty i upadki. Zobaczyłam na własne oczy na czym polega walka Papuasów o niepodległość i czym grozi. I to tam ukułam sentencję, którą teraz głoszę na tego typu prelekcjach. Nie istnieje coś takiego jak "norma". Wszystko jest relatywne i zależy od okoliczności.

Jeżdżę tylko po to by poznawać ludzi. Odmienne kultury. Często już ginące. Ich tradycje. Miejsca mnie nie interesują. Tylko ludzie. Potem staram się przekuć ich życie na historię wartą przekazania w książkach i artykułach.

 

Dagmara Babiarz - urodziła się w Rzeszowie, część życia spędziła w Warszawie, kilka lat w Nowym Jorku, i średnio co kilka lat zmienia miejsce zamieszkania. Ukończyła filologię polską, historięi resocjalizację, dotykała ekonomiki, dziennikarstwa, geografi... Ma niesłabnący pociąg do wypadów alpinistycznych, ekscesów nurkowych, akrobacji paralotniarskich, wysiłków off- roadowych. Fascynują ją inne kultury i społeczności - ich życie, religie, tradycje, zwyczaje. Aby je poznać - podróżuje. Podróże nadają sens temu co robi, a dzielenie się wrażeniami - sens podróżom. Dlatego o tym pisze książki: "Otwórz oczy", „Podróż za kilka zielonych”, „Zanim świat się udusi”.

Wyprawa do Papui Zachodniej.