ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

Zbliża się finał prestiżowego konkursu fotografii górskiej - IMS Photo Contest 2016

Kategoria: Sprzęt turystyczny
2016-08-31, 2016-09-30, 2016-10-14, 2016-12-31, 2018-06-30

Zbliża się finał prestiżowego konkursu fotografii górskiej - IMS Photo Contest 2016.

14 października 2016 odbędzie się finał VI edycji cenionego konkursu fotografii górskiej - IMS Photo Contest 2016. Podzielony został on na 4 kategorie tematyczne, w których nagrodzonych zostanie łącznie 12 laureatów - po 3 w każdej kategorii. Sponsorem jednej z nich - „Mountain Faces” - jest włoskie AKU - uznany producent obuwia górskiego.

IMS Photo Contest 2016 stanowi integralną część imprezy International Mountain Summit, zrzeszającą miłośników gór i wspinaczki. Jej tegorocznej mottem „Meet. Mountain. People. Soul.” Potrwa ona od 10 do 16 października i, wzorem lat poprzednich, odbędzie się w miejscowości Bressanone/ Brixen w prowincji Bolzano, w Tyrolu Południowym.  W czasie jej trwania odbędą się liczne spotkania, panele dyskusyjne, warsztaty czy prezentacje multimedialne. Nie zabraknie również wycieczek trekkingowych oraz wspinaczek w terenie, zwłaszcza iż miejsce imprezy znajduje się na terenie Dolomitów. Wszystko to będzie odbywało się w towarzystwie wybitnych postaci ze świata aktywności outdoorowych, z górską wspinaczką na czele.

Konkurs fotografii będzie jedną z największych atrakcji imprezy. O jego prestiżu świadczy fakt, iż w czasie 5 poprzednich edycji swoje prace wysłało łącznie ponad 10 000 pasjonatów fotografii, zarówno zawodowców, jak i amatorów, łącznie z ponad 100 krajów! Film promujący konkurs można sprawdzić na https://youtu.be/yzQcoW7d7bA.

 

 „Rudolf Hauser w Austrii” - fot. Markus Berger

28 sierpnia minął termin nadsyłania zdjęć. W czasie kilku najbliższych tygodni będą one oceniane przez 9-osobowe jury, składające się z cenionych w środowisku górskim zawodowych fotografów. Ich zdjęcia wielokrotnie były nagradzane na licznych branżowych i pozabranżowych konkursach oraz festiwalach. Przewodniczącym jury został Georg Tappeiner, prekursor fotografii wykonywanej z poziomu samolotu, znany m.in. z pięknych ujęć Dolomitów.

W tym roku organizatorzy po raz pierwszy w historii konkursu przełamują tradycję, rezygnując z narzucania fotografom określonego motywu przewodniego. Kreatywności twórców pozostawiono dużą przestrzeń, tak aby mogli oni dopasować swoje fotografie do jednej z czterech kategorii: Nature, Aerial, Action i Faces. Łączna pula nagród wynosi ponad 10 000 EUR. W dwóch pierwszych spośród wymienionych kategorii do zdobycia jest 2 000 (1 miejsce), 1 000 (2 miejsce) i 500 EUR (3 miejsce), w pozostałych odpowiednio 900, 500 i 250 euro. Konkurs ma charakter otwarty - mogły się do niego zgłaszać wszystkie osoby powyżej 16. roku życia.

„Moutain Nature” to kategoria dla fotografii uwieczniających naturalne piękno gór, z ich pejzażami, fauną i florą, w czasie zmieniających się pór dnia i roku. „Mountain Aerial” jest kategorią dla fotografii wykonanych przy pomocy dronów  - włączono ją do konkursu, by pokazać  perspektywę górskich szczytów i stoków z nieco innych ujęć niż te wykonane ludzką dłonią. Kategoria „Mountain action”, zgodnie ze swoją nazwą, skupia się na przedstawieniu ludzi w czasie akcji górskich, takich jak wspinaczka, trekking, jazda na nartach czy bieganie po górach. Wreszcie ostatnia kategoria, chyba najbardziej emocjonalna, czyli „Mountain Faces”. Jej zadaniem jest przedstawienie portretu ludzi gór w czasie ich codziennej egzystencji - podczas pracy, w czasie wolnym czy na spacerze i wzajemnym obcowaniu z górami - z emocjami malującymi się na twarzach, od radości aż po smutek i łzy.

Więcej informacji o konkursie można sprawdzić na http://www.imsphotocontest.com.

--

AKU -  czołowy włoski producent wysokiej jakości butów wspinaczkowych i turystycznych. Historia firmy to wiele lat doświadczeń czerpanych z prestiżowej tradycji ręcznej produkcji obuwia. Firma znana jest z tego, że jako pierwsza na świecie wprowadziła innowacyjną metodę podklejania membrany Gore-Tex®, tworząc tym samym w pełni wodoodporne obuwie. Mimo czerpania z tradycji i lokalnych inspiracji, AKU stawia na czynny rozwój i dąży do umacniania pozycji na kolejnych rynkach zbytu, również w Polsce. Aktualnie firma posiada 2 duże fabryki we Włoszech i w Rumunii, z których wypuszcza na ogólnoświatowy rynek ponad 200 tys. par butów rocznie.

Więcej informacji na http://www.aku.it

Zbliża się finał prestiżowego konkursu fotografii górskiej - IMS Photo Contest 2016