ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

Outdoor First Aid 2018 OFA

Kategoria: Warsztaty
2018-05-04, Borne Sulinowo, Bezpośrednio nad jeziorem, Biwak poza cywilizacją

OFA Przygoda 2018 – wyprawa w nieznane, prawdziwe emocje

Ruszyły zapisy na kolejną edycję organizowanego (od 2007 roku) przez zespół Medaid  szkolenia w plenerze, którego idea zrodziła się z pasji do wypraw i pierwszej pomocy. Kurs OFA Przygoda, kierowany jest do osób prowadzących aktywny tryb życia. Ich siłą napędową są sporty ekstremalne, autentyczne emocje, survival, zwykle poza utartym szlakiem i pod prąd. Tradycyjnie kurs odbędzie się w Bornym Sulinowie w dniach 4-6 maja 2018 r. Baza namiotowa zostanie rozstawiona w pięknych okolicznościach przyrody, w miejscu oddalonym od cywilizacji. Będzie krew, wybuchy, zagubieni w lesie, nieudolni wspinacze, wkłucia i szycie ran.

Film przedstawiający poprzednią edycję można obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=Ljh1AXAqscw

Szkolenie skierowane jest do tych, którzy kochają adrenalinę i przygodę, ale też w pełni świadomie planują swoje wyprawy, bo cenią sobie bezpieczeństwo. W ciągu tych kilku dni, dniem i nocą, bez względu na warunki atmosferyczne, będziemy uczyć jak uratować towarzysza podróży i siebie. Na każdej OFA Przygoda staramy się jak najbardziej realistycznie odtworzyć warunki, jakie panują na wyprawie, zarówno te wynikające z działań przyrody jak i zachowań człowieka. W trakcie ćwiczeń symulacyjnych odtwarzamy prawdziwe zdarzenia. Dzięki temu uczymy jak działać w stresie oraz nieoczekiwanych sytuacjach. Wskazujemy jakie podejmować decyzje pod wpływem paniki, presji czasu oraz zmęczenia.

Na bazie wieloletniego doświadczenia zawodowego w prowadzeniu szkoleń oraz różnorodnych wyjazdów stworzyliśmy autorski plan działań podczas Projektu OFA Przygoda. Działamy w przeróżnych okolicznościach: w wodzie, lesie, w zawalonym budynku czy wraku auta. Naszych uczestników trzymamy w nieustannej niepewności oraz gotowości do działania. Pozwala to angażować w pełni zmysły, odkryć mocne i słabe strony, uczyć współpracy i skoncentrowania na wykonaniu zadania, nawet na wagę uratowania ludzkiego życia.

Szkolenie OFA Przygoda odbywa się zawsze w terenie. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, ponownie realizujemy je w Bornym Sulinowie – mieście, któremu towarzyszy aura tajemniczości. Miasto i pobliskie tereny zostały zbudowane na potrzeby Wehrmachtu, a po wojnie zostały przejęte przez armię czerwoną, która stworzyła tutaj pilnie strzeżoną bazę Północnej Grupy Wojsk. Całe miasto stało się samowystarczalne, posiadało kasyna, kolej, budynki wojskowe, a pobliskie tereny określano jako dzikie i niedostępne.

Poza podstawowym programem z zakresu udzielania pierwszej pomocy, szkolenie obejmie takie zagadnienia jak:

·       ratownictwo wodne

·       ewakuacja z dużych wysokości i trudno dostępnych miejsc,

·       ataki zwierząt – postępowanie z ranami kąsanymi i szarpanymi,

·       psychologiczne aspekty pierwszej pomocy,

·       sygnalizacja alarmowa.

 

Naszymi ambasadorami są sławni podróżnicy, którzy również wzięli udział w OFA:

Tomek Michniewicz - http://tomekmichniewicz.pl/

Łukasz Tulej - http://zielonastrona.net/

Termin: 4-6 maja 2018 r.

Miejsce: Borne Sulinowo

Ilość miejsc: 20 – decyduje kolejność nadsyłania zgłoszeń

Warunki biwaku: nocleg w namiotach

Metoda prowadzenia zajęć:

Realizujemy autorski program szkolenia, zajęcia prowadzimy w terenie, skupiamy się na nauce  podczas działania, minimum teorii – maksimum praktyki.

 

Dalszych informacji udziela:

Grzegorz Majsner

e-mail: ofa@medaid.pl

tel. kom.: (+48) 502165856

Outdoor First Aid 2018 OFA