ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

Podróże z antropologią: Rosja | Roślinna podróż do Dagestanu

Kategoria: Warsztaty
2018-10-15, Warszawa, Warecka 4/6, Pracownia Duży Pokój

Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna zaprasza na spotkanie z cyklu Podróże z antropologią: Rosja, czyli prelekcję i pokaz zdjęć pt. Roślinna podróż do Dagestanu
Na czym polega wyjątkowość Dagestanu, republiki Federacji Rosyjskiej, której mieszkańcy zamieszkują górskie doliny oraz zbocza gór? Jak wygląda życie codzienne w tej republice? 
Zastanowimy się, jaką rolę w życiu mieszkańców pełnią dzikie rośliny i do czego są wykorzystywane. Jakie rośliny są zbierane? Jakie są związane z nimi tradycje? Dlaczego młodsze pokolenie wraca w rodzinne strony i robi „roślinne zapasy”?
Odwiedzimy dagestańską wieś Sziri, przyjrzymy się przygotowywaniu lokalnych potraw ze świeżo zebranych roślin, zajrzymy też do tamtejszych spiżarni, aby zobaczyć co przechowuje się na zimę i w jakiej ilości.
Prowadzenie:
Wstęp wolny
Poniedziałek, 15 października 2018, godz. 18:00
Pracownia Duży Pokój 
Warecka 4/6, Warszawa
Podróże z antropologią: Rosja to cykl spotkań, w trakcie których z perspektywy antropologiczno-podróżniczej przyjrzymy się największemu państwu świata. Podczas prelekcji i pokazów zdjęć zaproszeni goście opowiedzą o miejscach, zjawiskach i wydarzeniach, na które warto zwrócić uwagę, będąc w Rosji i wyjaśnią ich znaczenie w kontekście specyfiki kraju, jego kultur, społeczeństw, religii, tożsamości oraz najnowszej historii. Równolegle do prelekcji, w ramach projektu powstanie strona internetowa na którą złożą się antropologiczno-podróżnicze artykuły wraz z fotografiami.
Spotkanie jest częścią projektu „Podróże z antropologią. Rosja” realizowanego przez Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna, a dofinansowanego ze środków otrzymanych od Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia. Spotkanie jest częścią projektu Antropologia dziś - otwarte seminaria naukowe – zadanie finansowane w ramach umowy 973/P-DUN/2018 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę. Partnerem projektu jest Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Patronem medialnym projektu jest magazyn Kontynenty, projekt post-turysta oraz portal Eastbook.

Podróże z antropologią: Rosja | Roślinna podróż do Dagestanu