ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

15. Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy

Kategoria: Festiwale
2023-11-03, 2023-11-04, 2023-11-05, Jasionka k. Rzeszowa, Jasionka 953, G2A ARENA

Jeden z największych i najstarszych festiwali kultury podróżniczej w Polsce po raz kolejny zawita do Rzeszowa. W tym roku miłośnicy podróżowania, marzyciele, odkrywcy i ludzie gór spotkają się w dniach 3-5 listopada na jubileuszowej 15. edycji Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego – Festiwalu Kultur Świata! Wydarzenie powraca do podrzeszowskiej G2A Areny Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Województwa Podkarpackiego po krótkiej, pandemicznej przerwie. Organizatorzy zdradzają powoli punkty tegorocznego programu Festiwalu. A pierwsze nazwiska gości, są dowodem na to, że to będzie naprawdę świetna i gwiazdorska edycja, na której po prostu trzeba być!

To oni wystąpią na scenie G2A Areny!

Tradycyjnie głównymi punktami Festiwalu będą prelekcje i wystąpienia zaproszonych gości. Znamy już pierwsze nazwiska tych, którzy porwą publiczność w świat wspaniałych opowieści i podróżniczych anegdot. Przemek Kossakowski – nie trzeba go specjalnie przedstawiać, opowie o…i tu postawmy kropkę. Temat tego spotkania wybiorą widzowie w drodze głosowania. Aleksandra Mirosław – rekordzistka świata we wspinaczce sportowej na czas, która w trakcie ostatnich europejskich kwalifikacji wywalczyła bilet na Igrzyska Olimpijskie 2024 w Paryżu. Będzie o sporcie, pasji i rywalizacji. Andrzej Bargiel – podobnie jak Ola Mirosław jest ambasadorem Totalizatora Sportowego, właściciela marki LOTTO - Złotego Partnera Festiwalu i można powiedzieć stałym bywalcem Kalejdoskopu. Ale przede wszystkim to wybitny himalaista i skialpinista, który ma na swoim koncie długą listę wyczynów. Zdobywca Broad Peaku, K2 z których zjechał na nartach, jako pierwszy człowiek w historii. W tym roku zdobył dwa kolejne szczyty Gasherbrum I i Gasherbrum II i także zjechał z nich na nartach. Piotr Krzyżowski – himalaista, zdobywca 5 ośmiotysięczników zabierze widzów w świat wysokogórskich wypraw. Maja Hawranek i Szymon Opryszek ukażą prawdziwe oblicze Urugwaju. A Karolina Miller i Piotr Andruszko, znani twórcy travel bloga Rudeiczarne opowiedzą o Malcie, która stała się ich domem. Różnorodność już na stałe wpisała się w charakter Kalejdoskopu. A to jeszcze niecały program imprezy. Jak zapowiadają organizatorzy, wkrótce pojawią się kolejne szczegóły dotyczące prelekcji i warsztatów.         

Ruszyła sprzedaż biletów i karnetów online!

Ruszyła już sprzedaż online biletów i karnetów na tegoroczny Festiwal.
Są one dostępne pod adresem:
http://bit.ly/karnety-podkarpacki-kalejdoskop

Partnerami wydarzenia są Miasto Rzeszów oraz Województwo Podkarpackie, Parterem Organizacyjnym G2A Arena.

Partnerem Głównym wydarzenia jest PKO Bank Polski. Partnerami Złotymi są: LOTTO, Gran Canaria oraz Auto Group Luzar – California Center. Partnerami są także: Czechy, Małopolska oraz Kodano Optyk.

Więcej informacji o gościach, programie i biletach można znaleźć na fanpage’u imprezy oraz na stronie internetowej:

www.kalejdoskoppodrozniczy.pl

www.facebook.com/KalejdoskopPodrozniczy

 

15. Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy