ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

Festiwal Wachlarz

Kategoria: Festiwale
2017-05-20, 2017-05-21, Wrocław, Piłsudskiego 67, Teatr Muzyczny Capitol

Festiwal Wachlarz, czyli podróże, reportaż oraz technologia w przyszłości 20 i 21 maja odbędzie się Wachlarz - festiwal, który łączy podróże, reportaż, multimedia i twórczość internetową. Temat X edycji brzmi “W przyszłości”. Po raz drugi festiwal odbędzie się we Wrocławiu.

Od samego początku jest to wydarzenie, które jako jedyne w Polsce łączy świat podróży, reportażu, blogów, vlogów i twórców. Całe spotkanie adresowane jest do osób, które spragnione są opowieści z podróży, mają otwarte głowy, chcą podróżować, szukają inspirujących opowieści, są ciekawi świata, fascynuje ich twórczość - książkowa, reportażowa, internetowa, której tłem są podróże i historie.

W najbliższej edycji chcemy pokazać świat podróży, reportażu oraz technologii - w przyszłości, w sposób do tej pory niespotykany. - Jak zmieniają się podróże? Jaka jest przyszłość reportażu? Co wpływa na sposób, w jaki odkrywamy świat? Czy staje się on mniejszy, czy jednak nie? Jak technologia wpływa na nasze decyzje? Jakie trendy decydują dziś o sytuacji na świecie? Jak zmieniają podróże? Gdzie w tym wszystkim jest miejsce dla przyrody?

To tylko niektóre z pytań, na które chcemy wspólnie poszukać odpowiedzi.

Wydarzenie odbędzie się w 20 i 21 maja we wrocławskim Teatrze Capitol. Na jego scenie pojawi się 22 prelegentów, opowiadających swoje historie. Wystąpienia zostały podzielone na 3 bloki tematyczne zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Format prezentacji jest unikalny dla wydarzenia - mówcy przygotowują ją specjalnie na festiwal.

Wystąpią m.in. Jakub Rybicki - podróżnik i himalaista, Marcin Zaborowski - fotograf “National Geographic Polska”, Karol Lewandowski - autor bloga Busem Przez Świat, Tymon Markowski - Fotoreporter Roku 2016 i Draginja Nadaždin - dyrektorka Amnesty International Polska.

Festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa fotografii “Never Again/Nigdy więcej” autorstwa Magdaleny Chodownik i Marcina Zaborowskiego.

Liczba miejsc na wydarzenie jest ograniczona - bilety dostępne są na http://wachlarz2016.evenea.pl/. Więcej informacji na temat festiwalu można znaleźć na oficjalnej stronie http://wachlarz.net.

Partnerem wydarzenia jest Miasto Wrocław, visitWroclaw.eu oraz World Games. Od pierwszej edycji wspiera je Orange Polska.

Festiwal Wachlarz

Wrocław - inne imprezy