ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

Spacerując brzegiem Gangesu

Kategoria: Książki
Warszawska Firma Wydawnicza

Opowieść o pasji, nieograniczonej energii odkrywania oraz wewnętrznej przemianie, która zmienia u bohaterów postrzeganie świata i ludzi. Spontaniczna wędrówka po orientalnych cieniach i blaskach Indii rozpościera przed parą młodych ludzi wachlarz niekonwencjonalnych zachowań i przypadkowych spotkań. Zagłębiając się w bezkres nieznanych miejsc poznają odmienne życie, pełne przygód i nieprzewidywalnych sytuacji. Razem odnajdują miejsca, które na zawsze pozostaną w ich pamięci. Pokonają tysiące kilometrów, przez które poprowadzi ich ciekawość drogi, ludzi i przestrzeni.

Gdy życie zaczyna męczyć, uwierać trudnymi problemami, obezwładniać monotonią codzienności można, jak to zrobili młodzi autorzy tej książki, po prostu wyjechać. Gdzie? Na przykład do Indii. W pojedynkę, prywatnie, nie korzystając z usług biur podróży i profesjonalnych przewodników. Spać tam, gdzie się przydarzy, jeździć zatłoczonymi ponad europejskie wyobrażenie pociągami, zwiedzać, poznawać, ale przede wszystkim wtapiać się w codzienność, odkrywać odmienne obyczaje, egzotyczne smaki, religijne obrządki, lokalne święta, rytm tamtej, tak odmiennej, rzeczywistości.

Katarzyna Lewińska – absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Łódzkiego. Jej pasją jest pisanie, czym zajmuje się w wolnych chwilach. Podróż do Indii stała się inspiracją do wspólnego napisania książki.

Sebastian Klepacz – backpacker, niepoprawny optymista i wieczny marzyciel. W trakcie samotnej  niespełna rocznej podróży po Azji południowo-wschodniej wpadł na pomysł, aby napisać wspomnienia z owej podróży.

Spacerując brzegiem Gangesu