ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

patronat - Bez Granic 2011

Czy podróże z małymi  dziedmi  są bezpieczne? Komu grozi choroba wysokogórska? Gdzie znajduje się Arka Przymierza  i czym żywią się Dżelady?  O tym i nie tylko o tym będzie można posłuchad w dniach 9-10 kwietnia 2011 w trakcie I edycji Festiwalu Podróżniczego "BEZ GRANIC", którego gościem specjalnym będzie Marek Żołądek i Michał Apollo.


Już w  sobotę 9 kwietnia  w  Samorządowym  Centrum Kultury w  Mielcu  spotkają  się podróżnicy i  wszyscy  miłośnicy podróżowania.  Program imprezy  zapowiada się atrakcyjnie:  warsztaty  i pokazy ratownictwa medycznego, prelekcje podróżników i explorerów,  okolicznościowe targi turystyczne  (m.in.  stoiska  z promocyjnymi cenami odzieży i sprzętu turystycznego, przewodniki, mapy i wiele  innych),  a  dla wszystkich odwiedzających  liczne  konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. 

Festiwal rozpoczną prezentacje lokalnych organizacji i stowarzyszeo, promujące swoją bogatą turystyczną ofertę  i osiągnięcia. Następnie swoje prelekcje przedstawią podróżnicy, którzy zaprezentują zapierające dech w piersi fotografie ze swoich wypraw, które poparte autorskim komentarzem  na żywo przeniosą nas w najciekawsze i najbardziej egzotyczne miejsca na naszym globie.  Niewątpliwą atrakcją będzie prezentacja multimedialna Anny i Marcina Szymczaków, którzy swoją 3 miesięczna podróż na kraniec świata odbyli z 1,5 roczną córeczką. Zwieoczeniem pierwszego dnia będzie nastrojowy koncert Roberta Kasprzyckiego - "Kasprzycki Trio". 

W niedzielę festiwal rozpoczniemy grą i pokazem ratownictwa medycznego w wykonaniu Centrum Edukacji i Ratownictwa Dream  –  Team z Rzeszowa.  Podczas imprezy goście specjalni festiwalu "BEZ GRANIC" zaprezentują swoje osiągnięcia  z dwóch wypraw: Denali & Alaska oraz Peru & Boliwia.  Z kolei nasi lokalni podróżnicy w swoim bogatym dorobku zaprezentują festiwalowej publiczności wrażenia z pieszych, konnych, rowerowych, spadochronowych i samochodowych wypraw po mniej i bardziej znanych zakątkach naszego globu.  Wśród nich relacja w wyprawy do kraju, w którym, misjonarze nie zdołali jeszcze ubrad wszystkich mężczyzn  w majtki z kolei kobiety dla urody wkładają w nacięcia warg wielkie gliniane krążki, a dzieci zamiast ubrao malują na swych ciałach biało czerwone wzorki.  

Imprezie przez cały czas trwania towarzyszyd będzie wystawa zdjęd pt. "Fotograficzne wędrówki". 
Jesteśmy przekonani, że festiwalowo - podróżniczy weekend "BEZ GRANIC", stanie się dla Was mili goście, stałym punktem  
w corocznym kalendarzu wydarzeo turystycznych.  
Serdecznie zapraszamy!

więcej informacji pod adresem www.festiwal.mielec.pl