ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

patronat - Dominika Kustosz

Dominika Kustosz - wyprawa do Azji"Umysł, który otwiera się na nowy pomysł,

nigdy nie powraca do swoich pierwotnych rozmiarów"
Einstein

 

W szare, ponure i na dodatek deszczowe dni tej wiosny w moim umyśle narodził się pomysł wyprawy do Azji. Od tej pory nie mogłam już myśleć o niczym innym. 20 października po raz kolejny jadę na wyprawę do najpiękniejszego i najbardziej zróżnicowanego kontynentu.  Tym razem odwiedzę pięć państw: Birmę, Filipiny, Indonezję,  Malezję i Tajlandię.

Trzymiesięczna wyprawa będzie się odbywała: samolotami, autobusami, pociągami, stopem, statkami, łodziami, rowerami, a nawet na grzbiecie słoni.

Wyprawa będzie miała charakter podróżniczo-naukowy z dużą dawką dziennikarskiej ciekawości i fotograficznego podziwiania piękna odwiedzanych miejsc. Ponieważ jestem biologiem to właśnie ten aspekt będzie mnie w szczególności interesował. Trasa dobrana została tak, aby doświadczyć jak największej różnorodności kultur i krajobrazów oraz aby jak najlepiej poznać tropikalną przyrodę. Chcę zejść z utartych szlaków turystycznych, trafić do miejsc nieznanych, nieskażonych cywilizacją, których w zastraszającym tempie ubywa.

Odwiedzę miejsca światowego dziedzictwa kultury i przyrody UNESCO: Kościoły barokowe wManili: Santa Marii, Paoay i Miag; ryżowe tarasy Kordylierów Filipińskich;  zespół świątynny Borombudur oraz zespół świątynny Prambanan. Wyjdę na najwyższy szczyt Archipelagu Malajskiego – Gunung Kinabalu 4095 m n.p.m.  oraz zagłębię się w dziką przyrodę otaczającego go parku narodowego. Będę nurkowała w zatoce Phang Nga pośród wapiennych wysepek, aby poznać tajemnice morskich głębin. Pływając kajakami po delcie rzeki Irawadi będę podziwiała piękno lasów namorzynowych starając się poznać ich zagrożenia. Odwiedzę ogrody botaniczne, oraz farmy storczyków i motyli, aby zapoznać się ze specyfiką pracy z tropikalną fauną i florą. Będę się spotykała z miejscowymi plemionami i rozmawiała z nimi o unikalności ich kultury. To tylko wycinek tego, co mam w planach wyprawy dlatego zapraszam do śledzenia bloga.

kustoszd.wordpress.com