ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

patronat - Kormorany 2011

Ogólnopolski Studencki Festiwal Podróży KORMORANY 2011

Wszystkich pasjonatów podróży zarówno marzycieli jak i tych, którzy realizują swoje podróżnicze marzenia zapraszamy do Olsztyna na pierwszy Ogólnopolski Studencki Festiwal Podróży Kormorany 2011.Będzie to doskonała okazja do poznania ciekawych ludzi oraz podzielenia się własnymi doświadczeniami. Każdy student-podróżnik może wziąć udział w konkursie opowiadając o swojej wyprawie. Na tych, którzy przedstawią najciekawsze wyprawy czekają atrakcyjne nagrody oraz pamiątkowe statuetki. Najciekawszą studencką wyprawę 2010 roku wybierze Kapituła Konkursu.

Ponadto rozstrzygnięty zostanie konkurs na najciekawsze zdjęcia z wyprawy, nagrodą zaś będzie zorganizowanie wystawy fotograficznej w Olsztynie oraz pomoc w zorganizowaniu wystawy na rodzimej uczelni zwycięzcy konkursu.

Oprócz studentów wystąpią także bardziej doświadczeni podróżnicy, goście festiwalu, którzy zaprezentują zdjęcia ze swoich najciekawszych wypraw uzupełnione niesamowitymi opowieściami. Dzikie zakątki Ameryki Południowej, cuda podwodnego świata Malezji, Mikronezji, Australii i Egiptu, eksplorowanie morza Północnego z perspektywy sztormo-odpornych żeglarzy, to tylko niektóre z wypraw jakie przedstawią nasi goście.

 

 


Główny cel naszej imprezy jest prosty: integracja studenckich środowisk turystycznych. Jako pasjonaci podróży małych i dużych, wierzymy w to, że wśród studenckiej braci nie brakuje ludzi ciekawych świata, którzy z ułańską fantazją odkrywają ciekawe miejsca, podróżując na przeróżne sposoby. Czekamy zarówno na żądnych przygód eksploratorów egzotycznych krajów, jak i podróżników odkrywających nieznane, a ciekawe zakątki naszego kraju. Będzie to doskonała okazja aby się poznać! Nawiązać kontakty, podzielić się doświadczeniami. Jeżeli natomiast do tej pory podróżowaliście jedynie palcem po mapie, ale marzycie o dalekich wyprawach pamiętajcie że: „Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku”. Dla was może nim być właśnie odwiedzenie Kormoranów. 

Festiwal jest imprezą organizowaną przez najstarsze agendy studenckie, działające przy Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim: Akademicki Klub Turystyczny, Akademicki Klub Płetwonurków „Scorpena” oraz Studencką Agencję Fotograficzną „Jamnik”, które od lat zrzeszają eksploratorów świata studiujących w Olsztynie. Będzie to impreza otwarta, zatem nie tylko studenci, ale wszyscy zainteresowani mogą przyjechać posłuchać opowieści z najdalszych krańców świata.

PROGRAM FESTIWALU:

15.04 Piątek

16-23 rejestracja prelegentów i przyjezdnych gości

Wieczorna impreza integracyjna w „miasteczku akademickim”

 

16.04 Sobota

10:00 rozpoczęcie Festiwalu, przemówienia gości i władz uczelni

10.25-11.00 Gość I  (Tomasz Raczyński)

11.05-11.40 Maria Kordalewska – N jak Nietypowo, T jak Tragicznie, I jak Inaczej… albo inaczej: Nepal, Tybet, Indie.

11.45-12.20 Helena Gołuńska – Autostopem do Słowenii

12.25-13.00 Joanna Bąk – Na miotle przez świat – Peru, Boliwia

13.05-13.15 przerwa

13.15-13.55 Gość II (Maciej Mielęcki)

14.00-14.35 Natalia Gomolińska – 2010 rokiem podróży przez 3 kontynenty

14.40-15.15 Paweł Zawodny – Iceland BikeTour

15.20-15.55 Anna Szydywar – 7 tysięcy wysp

16.00- 16.35 Sławomir Pela – Nysą na Elbrus

16.35 -17.10 długa przerwa

17.10-17.45 Gość III (Kamil Iwankiewicz)

17.45-18.20 Gość IV (Marcin Niedziółka)

18.20-18.55 Gosia Drewa – Indonezja, kraina tysiąca wysp

19.00-19.35 Jakub Rybicki – Afganistan, czyli zabawy z bronią

19.40-20.15 Michał Słowioczek – Cablelettra AZS Wulkany Ekwadoru

20.20-20.55 Michał Rytel – Rojaliści.pl – do Indii po motocykl i przygodę

21.00- 21.40 Gość V  (Long Walk)

Impreza w Tawernie Tortuga

 

17.04 Niedziela

10.30- 11.10 Gość VI (Maciej Mikulski)

11.10- 11.50 Gość VII (Jeremiasz Dutkiewicz)

11.55-12.35 Gość VIII (Jola i Jarek Kania)

12.35-13.15 Gość VIII (Afryka Nowaka)

13.30 – werdykt jury, wręczenie nagród

13.50 Gwiazda Festiwalu – prof. Wiesław Olszewski

 PODSUMOWANIE FESTIWALU

 

W weekend 15-17 kwietnia 2011 r. w Olsztynie, na terenie Kortowa, czyli miasteczka akademickiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego odbyła się I edycja Ogólnopolskiego Studenckiego Festiwalu Podróży.

Ideą Festiwalu jest aktywizacja studenckiej braci do wędrówek, podróży, bliższych i dalszych wojaży, poznawania innych kultur i sposobów na życie ludzi z różnych stron świata. Mimo, że była to jego pierwsza edycja, Festiwal wzbudził duże zainteresowanie wśród publiczności nie tylko Olsztyńskiej, ale także przybywającej z różnych części Polski. Wygłoszone prelekcje okazały się niezwykle ciekawe i z pewnością zachęciły nie jedną osobę do rozpoczęcia swojej życiowej, podróżniczej przygody. Zawiązanie nowych przyjaźni podczas 3 dniowych spotkań uczestników Festiwalu szczególnie cieszy organizatorów. Integracja akademickich środowisk podróżniczych również stanowi jeden z celów imprezy, a spotkanie w Olsztynie było świetną okazją do nawiązywania nowych znajomości i dzielenia się doświadczeniami. Zwłaszcza temat wypraw w Himalaje wzbudzał wiele emocji na popokazowych imprezach, gdyż wielu z naszych prelegentów tam się wybiera, a niektórzy spośród naszych gości właśnie stamtąd wrócili.

Z pośród zaprezentowanych pokazów konkursowych, kapituła festiwalu w składzie:

Jagoda Pietrzak (przedstawicielka portalu podróżniczego „Peron 4”), Katarzyna Żak(prezes Akademickiego Klubu Płetwonurków „Skorpena”), Jarosław Kania(przedstawiciel portalu www.babycamino.com), Paweł Sowniński (przedstawiciel olsztyńskiego Akademickiego Klubu Turystycznego) i Tomasz Raczyński(przedstawiciel Studenckiej Agencji Fotograficznej „Jamnik”) wyróżniła pięć przezentacji:

Laureatem festiwalu został Jakub Rybicki. Jego wyprawa: „Afganistan, czyli zabawy z bronią” była pierwszą od 33 lat polską ekspedycją w rejon Afgańskiego Hindukuszu. Jej celem było zdobycie najwyższego szczytu Afganistanu – Noszaka (7492m n.p.m.) w 50 rocznicę pierwszego polskiego wejścia na tę górę oraz wyprawa w głąb doliny Wachanu.

Nagrodę fotograficzną zdobyła Małgorzata Drewa, za zdjęcia z wyprawy: „Indonezja – kraina tysiąca wysp”. Prezentacja ta ukazała rok życia w Indonezji zilustrowany bajecznie kolorowymi zdjęciami.

Ponadto przyznano dwa wyróżnienia. Pierwsze za pasjonującą podróż zdobyła grupa:Royaliści.pl za wyprawę „Do Indii po motocykl i przygodę”. Ośmioro młodych ludzi poleciało do Indii po to, by kupić tam motocykle Royal Enfield, a następnie wrócić na nich do Polski. W trakcie wyprawy modyfikowali jednak swoje plany, spędzili cztery miesiące u stóp Himalajów przejechali łącznie około 7 000 km. (http://royalisci.pl/)

Drugie wyróżnienie za nisko budżetową, ale niemniej pasjonującą podróż zdobyła grupa podróżnicza NysaTeam, która zaprezentowała wyprawę: Nysą na Elbrus 2010. Głównym calem było dojechanie samochodem Nysa 522 do miejscowości Tierskol, a następnie zdobycie szczytu Elbrus (5642m n.p.m.). Jak się okazało powrót był bogaty w przygody i równie interesujący, jak sam atak na najwyższy szczyt Kaukazu.(http://www.nysateam.pl)

Organizatorzy nie przewidywali przyznania nagrody publiczności. Jednak jedna z prezentacji wzbudziła wyjątkowo żywą reakcja publiczności oraz całkiem spontaniczny gest jednego ze sponsorów, mianowicie ufundowania dodatkowej nagrody. W taki sposób nagroda publiczności trafiła do Łaziskiej Grupy Górskiej za wyprawę „Cablelettra AZS Wulkany Ekwadoru”. Założeniem wyprawy było zdobycie najwyższych wulkanów świata Cotopaxi (5897m n.p.m.) oraz Chimborazo (6310 m n.p.m.). Wizyta w Ekwadorze okazała się ponadto pasmem przygód i niespodzianek, o których chłopaki z Łazik opowiadają w sposób niepowtarzalny. (http://laziskagrupagorska.blogspot.com/)

Wszystkim podróżnikom biorącym udział w Festiwalu serdecznie dziękujemy i gratulujemy odważnych wypraw, stanowią one dla nas ogromną inspirację do działania.

Pokazaliście, że podróżować znaczy żyć. Serdecznie zapraszamy na Festiwal w przyszłym roku. Kolejną edycję postaramy się rozciągnąć nieco w czasie, aby ułatwić aklimatyzację. Wszystkich, którzy chcieliby na bieżąco śledzić przygotowania związane z przyszłorocznym Festiwalem zapraszamy na nasz facebookowy profil http://www.facebook.com/profile.php?id=100001937617556 oraz na oficjalną stronę Festiwalu http://osfp.uwm.edu.pl/ .

 

 

 


Dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy wsparli nas w organizacji Festiwalu, a w szczególności firmom:

1but.pl - największy sklep z butami sportowymi w polskim Internecie - obecnie oferta obejmuje ponad 4600 modeli i dalej jest rozwijana. W ofercie znajdują się wyłącznie oryginalne buty najlepszych światowych marek.

Skysail - lider w branży sportów wodnych, organizator szkoleń żeglarskich, motorowodnych, instruktorskich jak również rejsów morskich i śródlądowych, obozów żeglarskich i imprez
integracyjnych.

Soulriders - organizator szkoleń kite i wind - surfingowych z bazą w Kadynach nad Zalewem Wiślanym, cokolwiek robią... robią to z duszą

Browar Kormoran – producent wyśmienitych piw regionalnych z Warmii, ważonych według tradycyjnej receptury browarniczej, bez dodatku syntetycznych stabilizatorów i polepszaczy
smaku.