ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

patronat - Mediatravel 2011

Festiwal MEDIATRAVEL to podróż po mediach, których twórcy są zainspirowani światem, a w szczególności: człowiekiem, społecznością i środowiskiem, w którym żyje, konfliktami i problemami społecznymi, obyczajami i zwyczajami ludzi, a także całą dziedziną współczesności - czyli tym wszystkim, co człowieka otacza.

Podróż można rozumieć jako przeniesienie się do innej sfery duchowości, innej religii, filozofii, kultury… Podróż do innych krajów i fascynacja pejzażem, przyrodą, zabytkami, podziwianymi w ich egzotycznym pięknie. Podróż to także, a może przede w wszystkim, ludzie, często inaczej myślący o sprawach najprostszych, ludzie patrzący zupełnie innym spojrzeniem niż to, do którego przywykliśmy i które uważamy za naturalne. Jest to podróż szczególna, bardziej duchowa niż fizyczna, bardziej intelektualna i głęboka.
Festiwal posiada formułę konkursu w 5 kategoriach: film, fotografia, radio, internet, prasa. Nagrodą główną w każdej kategorii jest Nagroda World Mediatravel. Przyznawane są także nagrody honorowe - Columbus Awards za całokształt pracy twórczej. W ubiegłych latach taką nagrodę otrzymali m.in.: Ewa Rubinstein, Kazimierz Karabasz, Stanisław Szwarc- Bronikowski, prof. Michał Bogusławski.
W tym roku - po raz pierwszy w historii festiwalu zostanie zorganizowany Konkurs skierowany do organizatorów wypraw i podróży. Konkurs pod nazwą WYPRAWA ROKU to rywalizacja o miano wyprawy lub podróży roku. Wyprawę lub podróż można zgłaszać w takich kategoriach jak: wyprawa naukowo- badawcza, wyprawa kulturowa, wyprawa sportowo-wyczynowa, podróż. Nagradzani będą również twórcy, autorzy książek o tematyce historycznej, społecznej, podróżniczej.
Strona konkursu WYPRAWA ROKU - http://www.wyprawaroku.pl/
Siedzibą festiwalu jest Łódź – a to miasto ma szczególną historię, pisaną przez cztery kultury. Dlatego sądzimy, że jest to najwłaściwsze miejsce nad refleksją, wywołaną przez podróż kulturową, medialną i typową- czyli wyprawowo- podróżniczą, przez MEDIATRAVEL….
Organizatorzy festiwalu MEDIATRAVEL, poprzez spotkania, przeglądy, wystawy, konkursy mają nadzieję, że w jakimś stopniu przyczynią się zrozumienia świata, do wyjaśnienia jego zagadek i tajemnic.
Tegoroczna edycja Festiwalu odbędzie się w dniach 26-30 kwietnia 2011. 

Miejscem prezentacji festiwalowych będzie  Muzeum Kinematografii w Łodzi,  Pl. Zwycięstwa 1. Natomiast uroczyste rozpoczęcie Festiwalu odbędzie się 26 kwietnia 2011 o godz. 20:00 w łódzkim klubie Wytwórnia przy  ul. Łąkowej 29 .
Szczegolowy program festiwalu dostępny jest pod adresem: