ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

patronat - Milejewko

Milejewko z wielkim oknem na świat

I-sze spotkanie podróżników na szczycie Wysoczyzny Elbląskiej

Czas i miejsce: 23-25 września 2011 Gospodarstwo Agroturystyczne Milejewko w Milejewie

Kto i dla kogo… Zaproszeni goście to m.in.: Mikołaj Golachowski - jest przyrodnikiem i podróżnikiem. Ma za sobą wiele wypraw na Polską Stację Antarktyczną im. H. Arctowskiego, w tym dwie zimujące (ostatnio zimował jako kierownik stacji w latach 2007-2008). Od kilku lat pracuje też jako przewodnik turystyczny i wykładowca na statkach wożących ekspedycje w polarne krańce Ziemi. Prezentowane slajdy są zapisem jego wizyt w Antarktyce i na subantarktycznych wyspach, gdzie przyroda jest wciąż w dużej mierze nietknięta przez człowieka, a zwierzęta nie odczuwają lęku..

Piotr Marek i Adrian Krajewski - W połowie 2010 roku, w ciągu dwóch miesięcy (w czerwcu i lipcu) przemierzyliśmy 15.000 km w dół wschodniej ściany Afryki na trasie od Kairu do Kapsztadu. Dzikie zwierzęta, dzikie plemiona, starożytne cywilizacje, moc przygód, wrażeń oraz poznanych ludzi. Nasze zmagania opisywaliśmy na blogu stworzonym na http://www.odkairudokapsztadu.pl/ , który to otrzymał przyznawaną przez National Geographic oraz National Geographic Traveler statuetkę Travelera 2010 w kategorii Blog Roku.

Ksiądz Andrzej Kilanowski – wnikliwy znawca historii Elbląga i okolic, Marek Kamm – elbląski oficer rowerowy działający przy urzędzie miasta i inni ( na chwilę obecną około 12 pokazów, lista zgłoszeń jest wciąż otwarta)

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich, którzy chcą posłuchać opowieści, wziąć udział w biesiadzie z regionalnymi potrawami oraz eksploracji Wysoczyzny Elbląskiej – nastawiamy się w szczególności na mieszkańców Elbląga i okolic, ale jesteśmy otwarci również na gości z dalszych rejonów (możliwość noclegów w pokojach/namiotach).

My w internecie  www.milejewko.cba.pl, Facebook – Milejewko, Nasza Klasa – Milejewko

 

Zapraszamy wszystkich już w piątek wieczorem, kiedy zasiądziemy do wspólnego ogniska i ruszymy na integracyjną grę terenową "w poszukiwaniu świetlików",

w sobotę poniesie nas wir licznych opowieści z podróży (około 12 prezentacji) dalekich i bliskich (m.in. z Mongolia, Armenia, Australia, Wenezuela, Afryka - Piotr Marek, Elbląg i okolice -ksiądz Andrzej Kilanowski, ścieżki rowerowe Wysoczyzny Elbląskiej - Marek Kamm), a wieczorem zaprosimy na biesiadę z lokalnym potrawami,

Spotkanie połączone będzie z podróżniczą Kawiarenką obywatelską przygotowana we współpracy z Centrum Organizacji Pozarządowych w Elblągu. Tematem przewodnim kawiarenki będą podróże - te duże i małe, turystyka a także to, w jaki sposób możemy wykorzystać nasze doświadczenia oraz potencjału naszego regionu dla dobra nas wszystkich.

niedzielne przedpołudnie przeznaczymy na eksplorację Wysoczyzny Elbląskiej, a sposobów na to jest kilka (m.in. na Mongoła - konno, Easy Mongoł - bryczką, na Holendra - rowerem, na Japońskiego Turystę - plener fotograficzny, po Leluchowsku - samochodami z przewodnikiem) – opcje do wyboru przez uczestników, po niej jeszcze chwila opowieści i gość specjalny

- Mikołaj Golachowski- polarnik, przyrodnik i podróżnik, który zaprezentuje pokaz slajdów

„Antarktyka, czyli z wizyta w Raju”.

Udział w prezentacjach jest otwarty i bezpłatny.

Czekamy na zgłoszenia prezentacji na adres mailowy milejewko@gmail.comAdres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. - czekamy do5 września (zgłoszenie zawierać powinno tytuł pokazu zdjęć, 3 wybrane z pokazu zdjęcia, opis prelegenta i wyprawy - max. 5 zdań oraz numer kontaktowy do prelegenta)