ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

patronat - MMA 2011

Od 14 lat miłośnicy „podróży za jeden uśmiech” mają swoje mistrzostwa. Poznawanie w ten nietypowy sposób krajów ma za zadanie przybliżyć uczestnikom rajdu walory turystyczne, historię, a także kulturę poszczególnych państw i narodów, a same zawody umożliwić integrację środowiska autostopowego.W latach ubiegłych ścigano się m.in. do Pragi, Berlina, Lwowa, Rygi, czy Splitu. W tym roku start, podobnie jak w latach ubiegłych, zaplanowano w Trójmieście, gdzie swoją siedzibę ma Polski Klub Przygody - główny organizator imprezy. Metę przewidziano natomiast 1200 kilometrów dalej, w konstytucyjnej stolicy Holandii - Amsterdamie. Zawodnicy jak zawsze będą musieli liczyć tylko na życzliwość kierowców, bowiem podróżowanie środkami komunikacji publicznej podczas rajdu jest zabronione. Tytuł Międzynarodowego Mistrza Autostopu uzyskają członkowie tego zespołu, który na mecie w kraju tulipanów pojawi się jako pierwszy.
Impreza, która odbywać się będzie w długi, majowy weekend (30 kwietnia-3 maja br.), nie ma charakteru komercyjnego. Skierowana jest głównie do młodzieży akademickiej. Choć uczestnikami zawodów często bywają ludzie, którzy taki status posiadali kilka, a niekiedy kilkanaście lat temu. Jedynym ograniczeniem stawianym przez organizatorów jest pełnoletność.
Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe to największa i jedna z najstarszych tego typu imprez w Europie, a zarazem i na świecie. W ubiegłorocznej edycji zawodów wzięło udział blisko 400 osób z Polski, Niemiec, Hiszpanii, Rumunii i Litwy.
Szczegółowe informacje na temat zawodów, jak również formularze zgłoszeniowe, można znaleźć na stronie www.KlubPrzygody.pl.