ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

patronat - Operacja Kenia

Operacja Dzika Afryka

Szalona studentka weterynarii na SGGW – i jej amiłowanie do świata dzikich zwierząt, to oznacza, że zbliża się przygoda życia!


W lutym 2012 zamieszkamy w Nairobi. Gościć nas będzie kenijska rodzina, która odkryje przed nami tajemnice Czarnego Lądu. Będziemy mogły z bliska przyjrzeć się codziennemu życiu prastarego ludu, zgłębić tajniki parzenia kawy i połamać języki próbując nauczyć się mowy suahili.
Głównym celem wyprawy pozostają jak zawsze nasi podopieczni, z którymi będziemy pracować. Operacje na nosorożcu lub hienie, anestezja lwa czy antylopy, tropienie geparda bądź podążanie śladem stada słoni, to tylko jedne z wielu zadań, jakie na nas czekają. Praktyki w Kenii to nie tylko zabawa, ale przede wszystkim ogromna szansa na poznanie technik weterynaryjnych, stosowanych do leczenia dzikich zwierząt w świecie, w którym przetrwają najsilniejsi. Obserwacja z bliska najgroźniejszych drapieżników żyjących na wolności, to niewątpliwie niezapomniane przeżycie. Pod okiem najlepszych specjalistów będziemy się uczyć tego, co niedostępne w naszym kraju. Zafascynowane przyrodą Czarnego Lądu, jej bogactwem oraz różnorodnością, będziemy opisywać nasze niecodzienne przygody na blogu. A po wyczerpującej pracy skosztujemy dań lokalnej kuchni, o ile sami nie staniemy się wcześniej posiłkiem naszych drapieżnych podopiecznych :)

www.projectwildlife.wordpress.com

Uczestniczka wyprawy: Natalia Rożniewska