ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

patronat - Our Own Adventure

Our Own Adventure – roczna przygoda dookoła globu

Jesteśmy grupa 4 osób których złączyła pasja odbycia niepowtarzalnej podróży dookoła globu. Rozpoczynając 22 maja 2011 roku mamy zamiar spędzić 12-13 miesięcy na różnych aktywnościach, w różnym klimacie zwiedzając około 24 państw. Nasze główne założenia to przygoda, odkrywanie i poznawanie. Nie chcemy iść na łatwizne. Będziemy podróżować głównie lądem, jeździć na koniach po stepie, zdobywać góry i wulkany, spływać rzekami, nurkować. Chcemy aktywnie spędzić czas poruszając się wciąż naprzód, pamiętając jednak,

by nie zgubić się w pogoni za kolejną atrakcją. Planujemy cieszyć się nowymi miejscami i możliwościami jakimi może nas obdarzyć każdy kraj. Stąd też na trasie nie zabraknie świateł wielkich miast, turystycznych molochów, ani bardziej lub mniej wymagających trekkingów w poszukiwaniu piekna miejscowej kultury. Nasze plany nie przewidują pracy po drodze. 
Działamy bardzo energicznie na naszym blogu można już znaleźć wiele aktualnych informacji na temat naszego budżetu, spraw wizowych oraz zdrowia. Studiujemy dokładnie każdą destynacje naszej  podróżny oraz atrakcje które możemy znaleźć wokół globu. Chcemy stworzyć blog który będzie źródłem informacji dla wielu podróżników a także przyjemną i ciekawą lektura.
Trasa obejmuje Azję, Amerykę Południową i Środkową. Zmierzamy w kierunku wschodnim; samolotem skok do Kijowa, pociągiem do Moskwy, dalej koleją transsyberyjską do Irkucka, nad Jezioro Bajkał, następnie juz powoli Mongolia, Chiny-zachodnie prowincje Gansu, Syczuan, Yunnan – Wietnam, Kambodża, Laos, Tajlandia, Birma, Malezja, Indonezja. Dalej skoooook z Azji do Ameryki Południowej, do boskiego Buenos Aires, Argentyna, Chile, Boliwia, Peru, Ekwador, Kolumbia, przelot do Panamy. Na koniec Kostaryka, Nikaragua, Honduras, Gwatemala, Belize, Meksyk, Europa.


więcej: http://www.ourownadventure.com/