ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

patronat - RKO

Radiowy Klub Obieżyświata


RADIOWY KLUB OBIEŻYŚWIATA - niedziela - 13.00 - 16.00
Radio Koszalin (www.radio.koszalin.pl)

Radiowy Klub Obieżyświata ukazuje się na antenie w każdą niedzielę od 13.00 do 16.00 i jest audycją prowadzoną na żywo przez Jagodę Koprowską (czasami w zastępstwie Joanna Lejtan) od 1999 roku.
W pierwszej godzinie programu autorka skupia się na jednym kraju, albo jednej podróży w dany region świata. Najczęściej gośćmi  tej części audycji są podróżnicy, globtroterzy, bądź ludzie mieszkający przez jakiś czas w danym regionie świata, opowiadający o swoich wrażeniach, przygodach i ludziach spotkanych w drodze. Czasami jest to konfrontacja z obiegowymi opiniami o danym kraju czy regionie, innym razem uzupełnienie informacji spotykanych w przewodnikach. Z zasady jednak jest to fragment świata widziany oczami gościa audycji , czasami bardzo subiektywny. Rozmowa o danym kraju czy regionie uzupełniona jest muzyką związaną z danym kręgiem kulturowym.
W drugiej godzinie programu prezentowne są imprezy podróżnicze w Polsce, ciekawe inicjatywy turystyczne w reginie Pomorza, ale także niebanalne miejsca warte odwiedzenia w Polsce i w Europie. Ta godzina skierowana jest do tych pasjonatów podróży, którzy z różnych względów podróżują tylko na niewielkie odległości, ale uczestniczą w  różnych rajdach, aktywnie wypoczywają i chętnie słuchają opowieści o podróżowaniu innych. Sporo tu ciekawostek ze świata i informacji użytecznych dla przygotowujących wszelkiego rodzaju wyprawy i wypady.
W ostatniej godzinie Radiowego Klubu Obieżyświata prezentowane są reportaże z Polski i ze świata, obrazki dźwiękowe  przywiezione przez podróżujących dziennikarzy nagrywających w różnych zakątkach, w których stroną dźwiękową rozpalamy wyobraźnię słuchaczy. Audycję kończą odwiedziny w  jakimś ciekawym  historycznie miejscu w okolicach Koszalina czy Słupska, krótka rozmowa zachęcająca do terenowych penetracji i zainteresowania się "małą ojczyzną".