ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

patronat - SKG

Studencki Klub Górski

Studencki Klub Górski to organizacja działająca przy Uniwersytecie Warszawskim już od ponad 30 lat. Skupiamy ludzi, których pasją jest turystyka i aktywne spędzanie wolnego czasu.  

Nasza działalność:
- Rajdy górskie – wyprawy w polskie Beskidy, Tatry, Sudety (w ciągu roku akademickiego) oraz wakacyjne wyjazdy zagraniczne np. w Karpaty Słowackie, Ukraińskie czy Rumuńskie. Wyjazdy mają charakter otwarty, tzn. każdy może wziąć w nich udział!
- Slajdowiska – cotygodniowe pokazy zdjęć podróżniczych z wypraw w różne zakątki świata. Prezentujemy własne ekspedycje, zapraszamy znajomych z innych klubów turystycznych oraz wielu ciekawych gości.
- Kurs Przewodnicki – roczne szkolenie, ale też niezapomniana przygoda i sposób na poznanie ciekawych ludzi.  Kurs rozwija umiejętności i wiedzę topograficzną, metodyczną i krajoznawczą, uczy jak być sprawnym organizatorem, jak zachować się trudnych sytuacjach.
- Sekcja Wysokogórska – prowadzi zimowe kursy w Tatrach Polskich, organizuje liczne wyjazdy i spotkania wspinaczkowe, współpracuje z Polskim Związkiem Alpinizmu. Poza tym organizuje wspólne wyjścia na ściankę wspinaczkową oraz spotkania filmowe o tematyce górskiej i podróżniczej.
- Baza Namiotowa w Podwilku na Orawie – działająca w okresie letnim baza „Madejowe Łoże” jest położona w malowniczej dolinie Potoku Bębeńskiego, u stóp Madejowej. Przez cały lipiec i sierpień turyści mogą tu liczyć na kubek gorącej herbaty, miejsce w namiocie i towarzystwo naszego bazowego.
- Biblioteka Górska –  zbiór cennych książek podróżniczych, przewodników i map, zarówno polskich i zagranicznych niezbędny przy organizowaniu własnych wypraw.

Daj się porwać górskiej pasji i dołącz do nas!
www.skg.uw.edu.pl