ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

patronat - Terra 2010

Serdecznie polecamy Waszej uwadze także kolejną z dużych imprez podróżniczych nad którą objęliśmy patronat medialny - TERRA - X Festiwal Slajdów Podróżniczych w Warszawie. To już X edycja ;) a w grudniu do tego niespodzianka!


Podczas dziesiątej jubileuszowej edycji festiwalu TERRA  fotografujący podróżnicy opowiedzą o swoich wyprawach i pasjach  w warszawskim kinie Wisła.
W programie: wyprawa rowerowa przez Afrykę śladami Kazimierza Nowaka, zimowa ekspedycja samochodowa przez Syberię, opowieść o kirgiskich nomadach w Afganistanie, prawie trzyletnia podróż rowerowa przez świat,  wspinaczka na Mount Logan i spływ rzeką Porcupine w Kanadzie, odkrywanie  wielokulturowej Polski, pełna emocji opowieść  o Madagaskarze, samochodowa podróż przez Alpy i Pireneje aż do Maroka.

 

Bilet na jeden pokaz - 15 zł, karnet na jeden dzień - 45 zł

Przedsprzedaż  przez Internet na www.terra.waw.pl od 4.X.
oraz osobiście  w kasie Kina Wisła od 3. XI.


Więcej informacji o festiwalu: www.terra.waw.pl

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:
Sobota 27 listopada 2010
godz. 11.00  - 12.30
AFRYKA NOWAKA - ROWEREM PRZEZ PUSTYNIĘ, DŻUNGLĘ I BUSZ
(Janusz Adamski, Zbigniew Gałęza, Anna Grebieniow, Agnieszka Grudowska, Światosław Rojewski, Piotr Romejko, Piotr Tomza, Piotr Strzeżysz, Piotr Sudoł,  Dominik Szmajda)
Przemierzymy  wraz z silną sztafetą  całą Afrykę śladami Kazimierza Nowaka - podróżnika który w latach trzydziestych XX wieku odbył imponującą rowerową podróż przez Afrykę.
godz. 13.30  - 15.00
SYBERIA - ODYSEJA ZIMNA
(Romuald Koperski)
Weźmiemy udział w ekstremalnej zimowej ekspedycji samochodowej, przejeżdżając przez całą Eurazję: od Przylądka Roca w Portugali aż na Czukotkę.
godz. 16.00  - 17.30
AFGANISTAN - WŚRÓD KIRGISKICH NOMADÓW
(Bartłomiej Tofel) .
Dotrzemy do kirgiskich nomadów mieszkających przy chińskiej granicy w Afganistanie a naszym przewodnikiem będzie Bartek Tofel.
godz. 18.30   - 20.00
Z ROWERAMI PRZEZ ŚWIAT
(Magdalena Nitkiewicz i Paweł Opaska)                                                
Przejedziemy wiele tysięcy kilometrów na rowerach  towarzysząc Magdzie Nitkiewicz i Pawłowi Opasce w ich prawie trzyletniej podróży przez świat.

Niedziela 28 listopada 2010

godz. 11.00  - 12.30
W SKAŁACH I LODACH KANADY - YUKON 2009
(Lech i Wojciech Flaczyńscy)
Smak pionierskiej przygody poznamy z Lechem i Wojciechem Flaczyńskimi wspinając się na najwyższy szczyt Kanady - Mt Logan i spływając składaną kanadyjką rzeką Porcupine.
godz. 13.30  - 15.00
MAGICZNA POLSKA WIELU KULTUR
(Anna Olej-Kobus i Krzysztof Kobus)
Autorzy zabiorą nas w kolorową wędrówkę po Polsce, odkrywając przed nami fascynującą mozaikę kultur i tradycji. Pokaz jest plonem 9 lat pracy.
godz. 16.00  - 17.30
MADAGASKAR - WYSPA PEŁNA EMOCJI
(Arkadiusz Ziemba)
Wyruszymy z dala od utartych szlaków na Madagaskar razem z Arkiem Ziembą oglądając krajobrazy, poznając ludzi i doświadczając emocji.
godz. 18.30   - 20.00
3000 MIL DO MAROKA
(Anna i Marcin Szymczakowie)
W drodze do Maroka wspólnie z  Anną i Marcinem Szymczakami oraz 3-letnią Igą powędrujemy przez  europejskie góry: Alpy, Masyw Centralny i Pireneje.
„Z ARCHIWUM TERRY” - specjalna jubileuszowa edycja festiwalu TERRA
(3-5 grudnia 2010, Muzeum Etnograficzne, Warszawa)
wybrane pokazy z wcześniejszych edycji TERRY
http://www.terra.waw.pl/festiwal.php?rok=10lat