ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

patronat - Włóczybus

Włóczybus

-Macie jakieś plany na wakacje?

-Nie !
-No to może kupmy jakiegoś starego busa i pojedźmy nim gdzieś w Europę co ?
-No dobra !

Tak właśnie zrodził się pomysł wyjazdu busem dookoła Europy.
Nasz cel jest dość prosty. Dnia 2 lipca wyruszamy z Torunia w stronę zachodniej cześć Europy, żeby później na koniec sierpnia wrócić z powrotem do Torunia.
Plan wydaje się niby prosty i nic w tym szczególnego. Jeżeli jednak dodamy, że nasz Bus jest z naszej szóstki najstarszy (27 lat na karku), to już robi się trochę ciekawiej.
Planowanie naszej podróży, musiało być w znaczniej mierze przystosowane pod busa, gdyż musimy ominąć wszystkie góry, a nawet pagórki (starość nie radość). Tak naprawdę tylko pierwszy dzień mamy zaplanowany tak dokładniej – wyruszamy w stronę Berlina. Później  mamy plan kierować się na północ i jechać (mniej więcej) wzdłuż wybrzeża.
Dlaczego właśnie tak? Po pierwsze, w końcu będzie lato i nad morze zawsze ciągnie, po drugie (chyba ważniejsze) nie mamy zamiaru spać nawet na polach namiotowych, a siedząc całe dnie w 6 osób w busie, który klimatyzację zna tylko z opowiadań, gdzieś myć się trzeba.
Drugim celem podróży jest odwiedzenie stolic wszystkich państw, przez które będziemy przejeżdżać.
Trzeci i zarazem ostatni cel (chyba najważniejszy) jest taki, żeby nigdzie się nie spieszyć. Dlatego też nie planujemy dnia co do joty, nie przewidujemy, którego dnia gdzie będziemy jechać, albo gdzie będziemy spać.


Czy to wszystko się uda? Trzymajcie kciuki za Włóczybusa :-)Ekipa

Oliwia
Już prawie geograf. Obserwowanie ludzi i uwiecznianie ich emocji na zdjęciach, sportowy wysiłek (wykonywany i oglądany) oraz długie spacery z muzyką na uszach- „lubi to!”. Oprócz tego twierdzi, że powinna być chłopcem.

Bartosz Mal
"Kiedy pytają mnie! Kim jestem?" Odpowiadam wprost. Chętny do akcji typu wyjazd busem gdzieś przed siebie lub kilkutygodniowa wyprawa rowerem bez celu. Podobno kiedyś ktoś widział go smutnego.

Basia
Mieszkanka pięknej, jak twierdzi, Warmii [lub piękna mieszkanka Warmii, jak kto woli]. Studentka. Ciągle coś nuci i podśpiewuje. Poszukiwaczka męża, stąd udział w projekcie – Włóczybus.

Krzysztof
Zapalony fan motoryzacji. Niedoszły żużlowiec. To w Nim pokładane są nadzieje jeśli chodzi o przygotowanie busa pod kątem technicznym. Czy słusznie okaże się pod koniec sierpnia. Smakosz zimnego piwa:)

Anna
Wieczna studentka. Zawodowa turystka, z aspiracjami do bycia kurą domową. Lubi czytać, kolor zielony i truskawki. Nigdy na nic nie ma czasu, z wyjątkiem podróży.

Bartosz Jaku
Informatyk. Całe dnie spędza przed komputerem. Odpowiedzialny za techniczną część niniejszej strony.

Zapraszamy na www.wloczybus.pl :)