ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

Afryka na kołach do okoła

Kategoria: Slajdowiska
2020-01-20, Kraków, Dajwór 3, Artefakt Cafe

Dominika i Marcin Kozłowscy wrócili z rocznej podróży wokół Afryki. Kontynent przemierzali przystosowanym do tego właśnie celu domem na kółkach, Nissanem Patrolem. W ciągu 12 miesięcy przemierzyli 60 tysięcy kilometrów przez 40 krajów.
Ruszyli z Bochni do Grecji, by nadać samochód statkiem do Egiptu i tam oficjalnie zacząć eksplorację Afryki. Przemierzyli kontynent z północy na południe, docierając po sześciu miesiącach do Przylądka Igielnego w Republice Południowej Afryki. Stamtąd zachodnim wybrzeżem przez Kongo i Nigerię dojechali aż do Maroka, by przez cieśninę Gibraltarską wrócić szczęśliwie do domu. Roczna podróż przez Afrykę pozwoliła wtopić się w kontynent, nie będąc jedynie przelotnym gościem.
Oprócz pokazania widokówkowych krajobrazów, wielobarwnych grup etnicznych i dziesiątek gatunków dzikich zwierząt opowiedzą też o technicznej stronie podróży: z jakimi wyzwaniami trzeba się liczyć podejmując się takiego przedsięwzięcia? Jak załatwiać wizy? Jakie dokumenty celne są wymagane? Gdzie spać? Czy Afryka naprawdę jest niebezpieczna i czy malaria czai się za każdym rogiem?
Więcej o podróżnikach na www.GrupaWschodu.pl
godz.19
wstęp wolny

Afryka na kołach do okoła