ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

Afryka Środkowa - Pigmeje, goryle i najlepsza czekolada

Kategoria: Slajdowiska
2018-02-11, Warszawa, Pl Wilsona 1, kino Wisła

To opowieść o kilku podróżach do jednego z najbardziej dzikich, niemal nienaruszonego przez człowieka regionu na Ziemi. Będziemy przemierzać Gabon, Wyspy Św. Tomasza, Kamerun i Republikę Środkowoafrykańską poszukując goryli nizinnych, bongo, łuskowców i słoni leśnych. Odkryjemy tam nie tylko bogactwo dzikiej przyrody, ale również mozaikę kultur mieszkańców Afryki Środkowej.
Przemierzymy bezdroża Gabonu, poznamy tajemnicę góry Bengue i spotkamy mandryle – najbardziej kolorowe małpy zwierzokształtne. Odwiedzimy pobliskie Wyspy Św. Tomasza – kraj o pięknych plażach i uśmiechniętych mieszkańcach. Wejdziemy tam na wulkan o wysokości 2024 m n.p.m., a nagrodą za jego zdobycie będzie najlepsza czekolada na świecie.
Kolejną przygodę zaczniemy na czarnych plażach, pod czterotysięcznym aktywnym wulkanem Mt Kamerun. Zobaczymy imponujący wodospad Ekom, odwiedzimy pałace i kolorowe bazary Królestwa Bamum.
Dotrzemy do słynnego Parku Narodowego Dzanga-Sangha, który położony jest na styku Republiki Środkowoafrykańskiej i Konga. Chroni on naturalne ekosystemy lasów równikowych. Poznamy kulturę Pigmejów Aka przyglądając się ich przejmującym rytuałom i słuchając polifonicznego śpiewu, który został wpisany na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO. Aka zaprowadzą nas do „wioski słoni leśnych” i pomogą tropić goryla Makumba, a podczas wspólnego polowania poczujemy prawdziwy klimat Afryki Równikowej.

Afryka Środkowa - Pigmeje, goryle i najlepsza czekolada