ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

Bajkał/Kamczatka/Wyspy Kurylskie.On Line

Kategoria: Slajdowiska
2021-01-24, Warszawa, Bolesława Chrobrego 27, Facebook Domu Kultury Włochy
Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie zapraszają na slajdowisko pt. Bajkał, Kamczatka, Wyspy Kurylskie
 
Wydarzenie będzie dostępne w niedzielę 24.01 od godz. 17.00 na Facebooku Domu Kultury Włochy
 
Opowieść o Syberii i rosyjskim Dalekim Wschodzie rozpocznie się od Bajkału, gdzie oprócz wspaniałych krajobrazów można zaobserwować spotkanie odmiennych kultur. Bajkał – najgłębsze jezioro świata,, otoczone górami i tajgą, słynie ze swojego piękna. Szczególnie malowniczym zakątkiem jest wyspa Olchon. Niedaleko jeziora leży miasto Irkuck, w którym pozostało jeszcze wiele pięknej drewnianej architektury, zabytkowych cerkwi i innych pamiątek historii. Na wschód od Bajkału rozciąga się Buriacja – kraj o bardzo ciekawej kulturze, gdzie ścierały się ze sobą: szamanizm, buddyzm i prawosławie. Na Kamczatce i Wyspach Kurylskich leżących na rosyjskim Dalekim Wschodzie znajduje się kilkaset wulkanów wyrastających nad brzegiem Oceanu Spokojnego.
Terra Incognita, Katarzyna & Andrzej Mazurkiewiz
wędrowali po Kamczatce między innymi wchodząc na wulkan Awaczyński oraz do krateru aktywnego wulkanu Mutnowskiego z wrzącą lawą i siarkowymi osadami.
Dotarli też na trzy wyspy z archipelagu Wysp Kurylskich: Iturup, Szykotan i Kunaszyr – z której widać już japońską wyspę Hokkaido.
Pokażą nam piękne krajobrazy, zjawiska wulkaniczne, skały o fantazyjnych kształtach wyrzeźbione przez fale oceanu oraz Koniec Świata – przylądek na wyspie Szykotan.
Opowiedzą o kąpielach w gorących źródłach, o łososiach płynących na tarło w górę rzeki i o klimatach podróżowania po Rosji w latach dziewięćdziesiątych.
Zaproście znajomych
 
✅ Dostęp wolny.
 
***
Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie: Podróżnicy, autorzy wystaw fotograficznych i książek o Himalajach, prekursorzy profesjonalnych pokazów slajdów podróżniczych w Polsce.
Pasja podróżowania stała się ich sposobem na życie. W 1988 po raz pierwszy wyruszyli w Himalaje indyjskie i nepalskie. Następnie przyszedł czas na Syberię, rosyjski Daleki Wschód, Mongolię, Azję Środkową, Iran, Pakistan, Tybet, Gruzję, Kirgizję, Wenezuelę, Tanzanię i Turcję. Szczególnie chętnie wracają w indyjskie Himalaje. Fascynuje ich różnorodność etniczna i gościnność mieszkających tam ludzi. Od 1994 prowadzą Agencję Podróżniczą Terra Incognita, pilotują wyprawy trekkingowe w Himalaje, prezentują pokazy slajdy ze swoich podróży i organizują festiwal TERRA.
Więcej: www.terra.waw.pl oraz www.festiwalterra.pl.
***
#nadajemykulture
#warszawskiedomykulturyrazem
#DomKulturyWłochy
Bajkał/Kamczatka/Wyspy Kurylskie.On Line

Warszawa - inne imprezy