ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

Fjordland – Na zielonym dachu Norwegii

Kategoria: Slajdowiska
2021-03-25, Warszawa, Marszałkowska 28, Kino Luna i https://slajdypodroznicze.pl/inmundo

Zapraszamy na pokaz Konrada Koniecznego pt.: “Fjordland – Na zielonym dachu Norwegii”. Pokaz odbędzie się w ramach VIII sezonu Spotkań Podróżniczych IN MUNDO

stacjonarnie w kinie Luna, ul. Marszałkowska 28, Warszawa
25 marca, czwartek godz. 19.00
bilet wstępu na pokaz: 18 zł

online na naszym kanale streamingowym
pokaz dostępny od czwartku do niedzieli (25-28 marca)
bilet wstępu na pokaz: 18 zł

Fiord to jeden z norweskich wyrazów, który wszedł do międzynarodowego języka, obok ski, troll i hygge. I nic w tym dziwnego, bo chociaż fiordy spotkamy też w innych częściach świata, to właśnie tu w Norwegii, a dokładnie w jej zachodniej części nazywanej Vestland, lub czasem Fjordland, są one najbardziej widowiskowe. Zachodnia Norwegia skrywa też kilka innych norweskich „naj”, jak najwyższe góry Skandynawii, największy lodowiec kontynentalnej Europy i najstarsze zabytki Północy, drewniane kościoły Stavkirke, pamiętające czasy wikingów.
Na pokaz składają się fotografie i opowieści zebrane podczas 10 lat eksplorowania regionu fiordów Norwegii. Poznamy między innymi latarnika z Kvitsøy, odwiedzimy wyspę maskonurów, wejdziemy w głąb lodowca, zobaczymy podziemny wodospad i polecimy na nartach.

Konrad Konieczny – przygodę z Norwegią zaczął nietypowo, od języka. Chcąc przeczytać w oryginale Heimskringlę, czyli staronordycki zbiór sag królewskich nauczył się norweskiego. Później były inne lektury, aż w końcu zapakował rower i wybrał się na pierwsze bliskie spotkanie z krajem fiordów. Od tego czasu, co roku jeździ na północ, a Norwegia stała się jego życiową pasją. Napisał kilka przewodników o tym kraju, publikował zdjęcia, artykuły, organizował wystawy w Polsce i Norwegii. Jest twórcą i redaktorem portalu Norwegofil.pl, gdzie dzieli się doświadczeniami ze swoich podróży i poleca sposoby na odkrywanie Norwegii.

Fjordland – Na zielonym dachu Norwegii