ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

Gwar Świata: Korea Północna

Kategoria: Slajdowiska
2018-06-08, Kraków, Reymonta 17, Klub GwarekGwar Świata zmierza na WSCHÓD!


"Ktoś kiedyś powiedział, że jest świat jaki znamy: różni ludzie, zwyczaje, krajobrazy i jest też Korea Północna, kraj nie kwalifikujący się do niczego co znamy, miejsce jakby z innej planety, a może i z innej galaktyki.
Jedno z najbardziej niedostępnych i tajemniczych państw świata na temat, którego wyrosło wiele mitów i legend mających mniej lub więcej wspólnego z rzeczywistością.


Opowiem Wam o mojej wizycie w tym miejscu, odpowiem na wiele pytań, a na jeszcze więcej nie odpowiem, ponieważ mimo odwiedzenia kraju rządzonego przez Kim Dzong Una, dalej niewiele wiem na jego temat.


Dowiecie się jak dostać się do Korei Północnej, jak wygląda życie w niektórych miejscach kraju, jaki jest stosunek do obcokrajowców.
Zastanowimy się wspólnie jak może wyglądać przyszłość Koreańczyków z Północy oraz jakie są możliwe scenariusze rozwoju sytuacji geopolitycznej w regionie."


Adam Warszawski, podróżnik-autostopowicz z Łodzi, zabierze nas do odległej Korei Północnej, gdzie miał okazję tymczasowo prowadzić zajęcia na uczelni. W ostatnich latach koncentruje się na podróżach w mało popularne miejsca oraz na wyjazdach tematycznych, w ramach których, prócz uczenia w Korei, odbył cykl spotkań z Polakami na Syberii oraz w Kazachstanie, a jesienią zeszłego roku, odwiedził Iracki Kurdystan w trakcie referendum niepodległościowego, a także pogrążoną w konflikcie Syrię.


Zapraszamy na prelekcję Adama i do dyskusji w trakcie spotkania!

 

Wstęp wolny!

Gwar Świata: Korea Północna