ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

Indochiny | Pociąg do podróży

Kategoria: Slajdowiska
2020-01-16, Kraków, ul. Papiernicza 2, Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki"

Opowieść o dwóch kilkumiesięcznych wyprawach, do Indochin - Wietnamu, Laosu, Kambodży w 2016 roku oraz Birmy w 2019. Zapraszamy na pierwszy w 2020 roku Pociąg do podróży, który wyruszy 16 stycznia o godz. 19:00. Wstęp wolny.

Naszym gościem będzie Piotr Wnuk pasjonat podróży w stylu wagabundy przemierzający świat autostopem, lokalnym transportem, motorem, rowerem lub na piechotę. Do tej pory odwiedził 40 krajów. Uwielbia schodzić z utartych szlaków i szuka miejsc niekomercyjnych, aby poznać kulturę odwiedzanego kraju oraz ludzi i ich prawdziwe życie, na co dzień.

Piotr chciałby opowiedzieć wam zarazem o swoich przygodach jak też o rzeczach istotnych, ważnych, trudnych i bardzo często przez to niepopularnych. Spotkanie z nim będzie historią o dominacji, religii oraz postępującej komercji i wyzysku. Dowiemy się, że Wietnam staje się miejscem bardzo nieprzyjaznym dla podróżnika. W wielu dużych miastach i popularnych miejscach przybysz staje się „chodzącym portfelem”. Podobnie jest w wielu innych miejscach jednak to co najważniejsze dla naszego gościa to kontrast między miastami, a małymi niekomercyjnymi miejscowościami w których ludzie są wspaniali i bezinteresowni.

Wycinanie dżungli, pułapki na zwierzęta i przepaść pomiędzy powstającymi buddyjskimi świątyniami, pełnymi przepychu a biednymi wioskami nieopodal. Wspaniali bezinteresowni, ciężko pracujący ludzie, zjawiskowa dzika natura, zróżnicowana architektura oraz odmienność towarzysząca Piotrowi na każdym kroku sprawiła, że ta podróż była dla niego niezapomniana.

Indochiny | Pociąg do podróży