ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

Islandia – samotnie przez wyspę ognia

Kategoria: Slajdowiska
2018-10-11, Warszawa, ul. Marszałkowska 28, Kino Luna

Zapraszamy w czwartek, 11 października o godz. 19.00 na pokaz slajdów: “Islandia – samotnie przez wyspę ognia” autorstwa Łukasza Supergana. Pokaz odbędzie się w ramach cyklicznych spotkań “Slajdy In Mundo w Lunie”, Kino Luna, ul. Marszałkowska 28, Warszawa, bilet wstępu na pokaz: 18 zł. KUP BILET

Celem wyprawy było przejście Islandii ze wschodu na zachód, między skrajnymi punktami geograficznymi: przylądkami Gerpir i Bjargtangar. Po drodze  – kilka tygodni marszu przez islandzki interior, głębokie wnętrze wyspy, surowe i pozbawione szlaków. Wulkaniczne pustkowia, przedpola lodowców, pokonywanie rwących, lodowcowych rzek oraz zmaganie z pogodą. Nawigację utrudniały niespodziewane wylewy rzek oraz pola lawy. Tego trudnego wyzwania, liczącego niemal 1000 kilometrów, Łukasz podjął się samotnie, wybierając najdłuższy możliwy kierunek marszu przez wyspę. Posługując się mapami i kompasem, starając się poznać Islandię od jej dzikiej i mało odwiedzanej strony, wędrował ścieżkami i bezdrożami przez środek kraju, by ostatecznie ukończyć wędrówkę we Fiordach Zachodnich Islandii.

Łukasz Supergan to specjalista od wypraw długodystansowych. Przeszedł szlak z Warszawy do Santiago de Compostela, dwukrotnie przeszedł Łuk Karpat (jako pierwszy samotnie), przemierzył całość Alp, Pirenejów i irańskie góry Zagros, Izrael i Terytoria Palestyńskie, a także Islandię. Ambasador Olympusa, autor książek “Pustka wielkich cisz” i “Pieszo do irańskich nomadów”.

Islandia – samotnie przez wyspę ognia