ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

Jednak nie zamiorzli! Rowerowa sztafeta dookoła świata Bike Jamboree

Kategoria: Slajdowiska
2018-09-28, Skawina, Mickiewicza 7, Pałacyk "Sokół"

Trzy dziewczyny, dwóch chłopaków, pięć rowerów i syberyjska zima. Tak wyglądał 8. etap sztafety rowerowej dookoła świata Bike Jamboree. W niecały, najbardziej świąteczny miesiąc w roku - grudzień - przejechali blisko 1200 kilometrów przez góry Ałtaj. Świętego Mikołaja przyjmowali w namiotach rozbitych w przyczepie tira, na granicy rosyjskiej - zamknięci za drutem kolczastym - spędzili wigilię Bożego Narodzenia, a Nowy Rok 2018 przywitali w Mongolii. I to dwukrotnie. Zapraszamy na spotkanie z uczestnikami wyprawy w ramach Skawińskiej Akademii Wiedzy i Umiejętności.

“Jednak nie zamiorzli!” to spotkanie z uczestnikami najtrudniejszego, najbardziej wymagającego i najbardziej niebezpiecznego etapu pierwszej w historii rowerowej sztafety dookoła świata Bike Jamboree. To historia pięciu czerwonych bohaterów i ich tajemniczego psa, którzy przez granicę rosyjsko-mongolską przejechali “z dziadkiem mrozem w sakwach”. To spotkanie z prawdziwą, ścinającą krew w żyłach zimą i gorącą przyjaźnią.

O tym wszystkim opowie nam IŚKA MARCHWICA - dziennikarz, etnomuzykolog, uczestniczka wyprawy. Współzałożycielka i prowadząca Etnosystem.pl. W Radio JAZZ.fm prowadziła autorską audycję ETNOS, poświęconą kulturom świata i podróżowaniu. Pisze m.in.: dla Wysokich Obcasów, Gazety Krakowskiej, Interii.pl. Miłośniczka muzyki wschodu oraz wędrówek po polskich górach.

Gorąco zapraszamy w piątek, 28 września 2018 r., o godz. 18.00 do Pałacyku „Sokół”. Wstęp wolny.

www.ckis.pl

fot. Magdalena Sobczak Foto Adventure

Jednak nie zamiorzli! Rowerowa sztafeta dookoła świata Bike Jamboree