ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

Nowy Jork vs wioska Amiszów

Kategoria: Slajdowiska
2020-01-07, Rybnik, Św. Jana 2, Żółty Młynek Klubokawiarnia

Dom Kultury Chwałowice zaprasza na PODRÓŻE W NIEZNANE w Żółtym Młynku. Wstep wolny - start o godz. 19.00.

 

 

W prezentacji opowiem o swojej niezwykłej podróży do Stanów Zjednoczonych. Miałam okazję odwiedzić trzy miejsca różne miejsca. Nowy Jork, czyli miasto, które nigdy nie śpi, dużo spokojniejszą Filadelfię i wioskę Lancaster zamieszkałą przez Amiszów wyznających własne surowe zasady oraz Waszyngton, gdzie przy odrobinie szczęścia można spotkać samego prezydenta. Czy go spotkałam? Niech to na tą chwilę pozostanie tajemnicą. Postaram się też przybliżyć niesamowitą atmosferę panującą w każdym z tych miejsc.

 

Zapytacie dlaczego Stany? Otóż od dziecka uczyłam się języka angielskiego i od dziecka dowiadywałam się różnych rzeczy związanych z kulturą amerykańską. Będąc na studiach (filologia angielska) również dużo czasu poświęcałam na zgłębianie kultury i historii USA. To wtedy postanowiłam iść za ciosem i ubiegać się o wizę. Nie żałuję ani minuty spędzonej w Stanach, czego dowodem jest planowanie kolejnej podróży, teraz już bez konieczności posiadania wizy.

Magda Fajkus - od urodzenia mieszka w Rybniku, ale od zawsze nosi ją świecie. Po maturze spędziła 3 lata w Anglii, a po studiach zajęła się nauczaniem innych i przekazywaniem swojej pasji do podróżowania i poznawania innych kultur. Obecnie naucza przez Skype'a co bardzo pomaga jej u układaniu grafiku podróży. Swoimi przygodami i opowieściami z podróży dzieli się na blogu na Facebooku o nazwie Podróżniczka Magda.

Nowy Jork vs wioska Amiszów

Rybnik - inne imprezy