ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

Patagonia. Slajdowisko z Gosią i Marcinem Złomskimi

Kategoria: Slajdowiska
2019-09-22, Warszawa, ul. Bolesława Chrobrego 27, Dom Kultury Włochy

Patagonia to nie tylko surowe, bezludne równiny i szalejące wichry. To kraina bogata w połyskujące słońcem turkusowe jeziora, gęste lasy, rwące rzeki i rozległe lodowce. Imigranci z Europy na przekór żywiołom zakładali estancje (olbrzymie majątki ziemskie). Do dzisiaj hodują wielkie stada bydła, urządzają tradycyjne rodea i kultywują pamięć o pierwszych osadnikach. Przemierzając setki kilometrów patagońskich bezdroży nie raz przebiegnie nam przez drogę guanako lub przepędzane przez gauchos (pasterzy) stado owiec.
Na koniec wypraw przeprawiamy się przez zdradliwe wody Cieśniny Magellana, aby dotrzeć do osnutej legendami Ziemi Ognistej. Dzikie góry, lwy morskie i kormorany, zamieszkujące bezludne wysepki kanału Beagle, świadczą o tym, że dotarliśmy na prawdziwy koniec świata.

 W podróż zabiorą nas Małgorzata i Marcin Złomscy.
Ona – doktor socjologii, on – dyplomowany kontrabasista; oboje są także absolwentami Szkoły Głównej Handlowej.
Gdy poznali się na pokazie slajdów podróżniczych on miał już za sobą wędrówkę w głąb peruwiańskiej dżungli, przemierzył Afrykę od Kairu do Kapsztadu i odwiedził klasztory buddyjskie w Tybecie; ona wspinała się w górach Azji i podziwiała bezkres mongolskiego stepu. Od tej chwili wyjeżdżali już razem, aby w końcu ruszyć w 10-miesięczną podróż poślubną dookoła świata. Gnani wciąż przed siebie przemierzyli ponad osiemdziesiąt krajów na sześciu kontynentach. Od niedawna podróżują w piątkę: z córką Zosią oraz synami Leonem i Antkiem.
Wydali album fotograficzny „Indonezja. W cieniu wulkanów”.

22.09.2019, godz. 17:00

Wstęp wolny

Dom Kultury Włochy ul. Bolesława Chrobrego 27, Warszawa

Patagonia. Slajdowisko z Gosią i Marcinem Złomskimi