ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

Pireneje – najdłuższa grań

Kategoria: Slajdowiska
2019-10-24, Warszawa, Marszałkowska 28, kino Luna

Zapraszamy w czwartek, 24 października o godz. 19.00 na pokaz slajdów Łukasza Supergana pt.: “Pireneje – najdłuższa grań”. Pokaz odbędzie się w ramach VII edycji spotkań podróżniczych In Mundo. Odkrywaj z nami świat, kino Luna, ul. Marszałkowska 28, Warszawa, bilet wstępu na pokaz: 18 zł. KUP BILET

Latem 2015 roku Łukasz Supergan wyruszył w Pireneje, aby samotnie przejść ten łańcuch górski. Marsz rozpoczął na wybrzeżu Atlantyku i kierując się w stronę Morza Śródziemnego, szedł Wysokogórskim Szlakiem Pirenejów – HRP. Prowadzi on wzdłuż głównej grani tych gór i jest trudnym, wymagającym kondycyjnie i pięknym szlakiem.
Wędrówka nim oznacza kilkadziesiąt dni w wysokich, pustych górach, gdzie pogoda słynie z nieprzewidywalności. To także wiele dni marszu bez możliwości zaopatrzenia, podczas którego wędrowiec zdany jest na własne siły. Szlak pokonuje dystans 800 km i 42 km podejść, schronisk jest na nim niewiele, a wysokogórska ścieżka bywa oznaczona słabo lub wcale. HRP to szlak wymagający wytrzymałości i doświadczenia, ale wynagradzający trudności widokami i przygodą w sercu pięknych gór.
“Najdłuższa grań” to fotograficzna i filmowa opowieść Łukasza o samotnej wędrówce szlakiem HRP.

Łukasz Supergan – specjalista od długich dystansów. Przeszedł 20 000 km przez trudno dostępne tereny górskie Europy i Azji. Za swoje najważniejsze przedsięwzięcia uważa dwukrotne przejście Łuku Karpat, trawers Islandii ze wschodu na zachód i przejście irańskiego łańcucha gór Zagros. Wędrował w Himalajach, Karakorum, Tien-Szanie i Pamirze, przeszedłem grań Pirenejów oraz Izraelski Szlak Narodowy. Dwukrotnie wyróżniony  w kategorii „Wyczyn Roku” na gdyńskich „Kolosach”, otrzymał też dwie nominacje “Travelera” National Geographic.

Pireneje – najdłuższa grań