ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

"Podróże z Pazurem. 2 lata nieprzerwanej podróży z psem"

Kategoria: Slajdowiska
2019-12-05, Warszawa, Marszałkowska 28, kino Luna

Zapraszamy w czwartek, 5 grudnia o godz. 19.00 na spotkanie z Izą i Bartkiem Miklaszewskimi "Podróże z Pazurem. 2 lata nieprzerwanej podróży z psem" . Pokaz odbędzie się w ramach VII edycji Spotkań Podróżniczych In Mundo. Odkrywaj z nami świat, kino Luna, ul. Marszałkowska 28, Warszawa, bilet wstępu na pokaz: 18 zł. KUP BILET

 

Podróże z Pazurem, czyli Iza i Piotrek, wraz ze swoim psem, Snupim, w wyprawie dookoła świata. Ostatnie 2 lata i 2 miesiące spędzili w nieprzerwanej podróży. Głównie autostopem, bo tak dostali się z Polski do Gwatemali. Przekroczyli Ocean Atlantycki jachtostopem z Maroko do Brazylii, pływali trochę po Karaibach i 2 razy Kanał Panamski. Przepłynęli rzekę Amazonkę i jej dorzeczami, dostali się do Ekwadoru. Zwiedzili całą Amerykę Południową i Centralną. Snupi zawitał z nimi już w 36 krajach na 5 kontynentach (podróżuje od 2014 r.). Wspólnie przejechali ponad 50 tys. km. Snupi zdobył Jabal Toubkal w Maroko, wulkany powyżej 4 tys. w Ekwadorze, jego rekord wysokości do 5822 m n.p.m. wulkan Misti w Peru. Wspólnie wędrują po górach: tepui Roraima w Wenezueli, ścieżką alpine w górach Huayhuash w Peru oraz na aktywne wulkany w Gwatemali: Fuego, Acatenango, Pacaya, Santa Maria z Santiaquito.
Obecnie są w Polsce, bo postanowili zrobić krótka przerwę po tych 2 latach, by zobaczyć rodzinę. Pod koniec stycznia wracają do Gwatemali, by kontynuować wyprawę (powrót do Polski z Gwatemali i teraz powrót do Gwatemali to jedyne momenty, kiedy skorzystali z samolotu). Z Gwatemali chcą udać się przez Meksyk, USA, Kanadę, Alaskę, następnie Morze Beringa, przedostać się do północno-wschodniej Rosji, zwiedzić Kamczatkę, północne Chiny itd. aż skończą pętlę w Polsce.

"Podróże z Pazurem. 2 lata nieprzerwanej podróży z psem"