ImprezyPodroznicze.pl

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy podróżnicze z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie podróżniczej? Dodaj imprezę za darmo i bez rejestracji

Tomek Michniewicz - "Świat równoległy"

Kategoria: Slajdowiska
2015-11-17, Kraków, Rakowicka 27, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Turystyczne Koło Naukowe Wagabunda wraz z Wydawnictwem Otwarte zaprasza wszystkich pasjonatów podróży na spotkanie autorskie z Tomkiem Michniewiczem, który podzieli się z Wami opowieściami zaczerpniętymi z jego nowej książki “Świat równoległy”. 
Tomek Michniewicz - Podróżnik, dziennikarz, reportażysta, fotograf, organizator ekspedycji. Autor książek „Samsara” (2010), „Gorączka” (2011) i „Swoją drogą” (2014), które stały się bestsellerami. W podróży spędza często połowę roku. Odwiedził ponad 50 krajów, niektóre z nich wielokrotnie.
O książce: „Świat równoległy” to książka całkowicie inna od dotychczasowych, bo nie tylko o podróżach. Tym razem Tomek Michniewicz stara się pokazać czytelnikom coś innego: 
„Każda kolejna podróż utwierdza mnie w przekonaniu, że istnieją dwa równoległe światy. Jeden – który wszyscy mamy w głowach, wdrukowywany nam przez lata. Drugi – ten rzeczywisty. Z ich zderzeń powstała niniejsza książka: zbiór ośmiu reportaży z różnych kontynentów. Wszystkie o ludziach i miejscach, które wydaje nam się, że znamy.
Wydaje nam się.”

Po pokonaniu tysięcy kilometrów i poznaniu dziesiątek osób powstała książka zmuszająca do refleksji nad tym, jak złudna potrafi być nasza wiedza o świecie.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 17 listopada 2015 r. o godzinie 18:30 w sali nr 9 Pawilonu Sportowo - Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, ul. Rakowicka 27.

Wstęp wolny.

Tomek Michniewicz - "Świat równoległy"